واتساپ
زمان مطالعه: 2 دقیقه

واتساپ که یکی از بزرگترین پیام رسان های اجتماعی دنیا است، همیشه از یک مشکل خاص رنج میبرده، و آن محدودیت ارسال حجم فایل ها زیر 100 مگابایت می باشد. با اینکه بسیاری از افراد از واتساپ فقط در جهت ارسال تصاویر و برخی ویدئوهای کوتاه استفاده می کنند، اما برخی دیگر از این موضوع گله و شکایات داشته اند. برخی نیز به دلیل عدم پاسخگویی واتساپ به این موضوع، به پیام رسان های دیگر مثل تلگرام روی آورده اند.

اما به نظر میرسد که واتساپ بلاخره به نیاز مخاطبان گوش فرا داده است. به گزارش WABetainfo جدیدترین نسخه بتای اپلیکیشن واتساپ، محدودیت حجم ارسال فایل را از 100 مگابایت به 2 گیگابایت افزایش داده است.

ارسال تصاویر بر روی واتساپ معمولا با مشکلی مواجه نیست، اما وقتی صحبت از ارسال ویدئو می شود ممکن است این موضوع برای کاربران مشکل ساز باشد. یکی از راه های دور زدن آن اپلود ویدئو بر روی یوتیوب و یا دیگر پلتفرم ها و سپس ارسال لینک است، اما برای افرادی که قصد ارسال ویدئو به خانواده و یا دوستان دارند، این راه حل می تواند بیش از اندازه درگیر کننده باشد و قابلیت جدید واتساپ میتواند پاسخ خوبی برای حل ایم مسئله باشد.

it Ysk4Nz 1648496536 - افزایش محدودیت حجم بارگذاری فایل در واتساپ تا 2 گیگابایت

در حال حاضر این قابلیت برای تعداد محدودی از کاربران نسخه آزمایشی بتا و بیشتر بر روی دستگاه های آیفون دیده شده است و مشخص نیست چه زمانی در اختیار بقیه کاربران بتا قرار بگیرد. برای پیوستن به برنامه بتای واتساپ و شرکت در نسخه های آزمایشی باید به صفحه بتای این اپلیکیشن مراجعه فرمایید.

تفاوت 4 درصدی DNA که ما را از شامپانزه ها جدا می کند چیست؟ + ویدئو با زیرنویس فارسی
> > >

همچنین تاریخ عرضه دقیقی نیز از برای عرضه عمومی آن اعلام نشده است، اما با توجه به اینکه توسعه دهندگان قابلیت های جدید این شبکه را به طور کامل و طولانی مدت مورد آزمایش قرار میدهد، ممکن است ماه ها تا عرضه آن باقی مانده باشد. این قابلیت یکی دیگر از اقدامات اخیر واتساپ در بهینه سازی این پیام رسان اجتماعی است. اخیرا قابلیت حذف پیام ها پس از مشاهده شدن  و همچنین قابلیت لایک پیام ها نیز به این پلتفرم افزوده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *