1625147390 wa view once alert android 1280x720 1 - قابلیت ارسال رسانه خود-تخریب به زودی به واتس اپ اضافه می شود
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اسنپ چت مدتی است که پست های خود-تخریب رونمایی کرده است و این قابلیت به سرعت در بین کاربران محبوب شده است. پس از اسنپ چت کمپانی های دیگر نیز از این نوع پست ها استقبال کردند. سال گذشته واتس اپ نیز پیغام های خود-تخریب را معرفی کرد که بعد از مدت کوتاهی به طور خودکار پاک میشدند، اما بسیاری از کاربران اعتقاد داشتند که مدت زمان 7 روز برای پاک شدن پیغام بسیار طولانی و ناکارآمد است به خصوص زمانی که کاربر اقدام به ارسال عکس، فیلم و یا داده های حساس می کند. حال واتس آپ به این بازخورد ها گوش داده است و به زودی قابلیت خود-تخریب محدودتری برای فایل های چند رسانه ای اضافه خواهد کرد.

پیغام های خود تخریب راهی مناسب برای از بین بردن اثار مکالمه هایی که صورت گرفته می باشد. استفاده از این قابلیت به این معنی نیست که شما به شخصی که در حال صحبت با وی هستید اعتمادندارید و اگر این اعتماد وجود ندارد، فایل های حساس و داده های خصوصی خود را برای آن ها ارسال نمیکنید. اما این روش میتواند برای اطمینان از اینکه در صورت دسترسی غیر مجاز به پیغام ها و یا به سرقت رفتن گوشی، اطلاعات حساس شما از دست نمیرود.

به گزارش آنکوتک، قابلیت خود-تخریب جدید پیام رسان واتس اپ این امکان را به شما می دهد تا تصاویر و فیلم های ارسالی خود را به طور خودکار پس از اینکه یکبار توسط دریافت کننده بازدید شد، به طور کلی پاک کنید. این قابلیت View Once نام دارد  و با اتنخاب گذینه مربوطه در حین ارسال این نوع داده ها، پس از اینکه گیرنده پیغام را مشاهده کرد، نوعی اعلان برای فرستنده ارسال می شود و پس از آن رسانه ارسال شده برای همیشه از بین خواهد رفت.

اینستاگرام در تغییرات پیش روی این پلتفرم تجدید نظر می کند
> > >

اما این قابلیت در حال حاضر ایراداتی نیز دارد. به طور مثال کاربر همچنان میتواند از داده ارسال شده اسکرین شات بگیرد. همچنین اگر این رسانه های ارسال شده در یک گروه باشد و شخصی در آن گروه توسط ارسال کننده بلاک شده باشد، شخص بلاک شده همچنان میتواند تصاویر را مشاهده و اقدام به گرفتن اسکرین شات کند. قابلیت View Once در حال حاضر برای برخی کاربران فاز بتا بر روی پتلفرم اندروید در دسترس می باشد، و به زودی برای کلی پلتفرم ها عرضه خواهد شد.

نکته جالب اینکه حتی اگر دریافت کننده تصاویر به این قابلیت دسترسی نداشته باشد، لطمه ای به نوع فعالیت آن نخواهد زد و رسانه های ارسال شده پاک خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *