intro 1644969993 - سیستم کامپیوتری مورد نیاز بازی Elden Ring منتشر شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازی پرسرو صدا و پرطرفدار Elden Ring طی ماه آینده عرضه خواهد شد و اگر شما نیز از کسانی هستید که قصد دارید این بازی رو بر روی پلتفرم PC اجرا کنید، بدون شک به یک موضوع فکر کرده اید: سیستم مورد نیاز این بازی چه خواهد بود؟ آیا دستگاه من توانایی اجرای آن را دارد؟ تا به امروز سازندگان بازی یعنی تیم  From Software و استودیوی منتشر کننده آن Bandai Namco در این باره سکوت کرده بودند، اما با نزدیک شدن تاریخ عرضه، بلاخره امروز نگاهی خواهیم داشت به سیستم مورد نیاز این بازی.

بدون شک با توجه به چیزهایی که از این بازی دیده ایم بدانید که نیاز به یک سیستم نسبتا قدرتمند دارید. البته نه در حد بازی مثل سایبرپانک ولی ان دسته از افرادی که همچنان از کارت های گرافیکی سری 900 انویدیا استفاده می کنند، در این باره ناامید خواهند شد چرا که این کارت ها حتی در حد سیستم پیشنهادی بازی نیز نیستند. این موضوع همچنین در مورد افرادی که همچنان از 8 گیگابایت رم استفاده می کنند صدق می کند.

این روز ها برخی سازندگان بازی ها روش های جدیدی برای اعلام سیستم مورد نیاز بازی ها پیش گرفته اند و جزییاتی مثل سخت افزار مورد نیاز برای رزولوشن ها و نرخ فریم های متفاوت را اعلام میکنند، اما تیم Elden Ring همانند قدیم به حداقل سیستم مورد نیاز (Minimum) و سیستم توصیه شده (recommended) بازی بسنده کرده است، که تصویر آن را در زیر مشاهده می کنید. این تصویر از توییتر رسمی بازی گرفته شده است.

تاریخ عرضه و پلتفرم های بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 مشخص شد
> > >

elden ring minimum specifications 1644969993 - سیستم کامپیوتری مورد نیاز بازی Elden Ring منتشر شد

نکته جالبی که در مورد دو سیستم حداقل و توصیه شده متوجه شدیم این است که از لحاظ سخت افزاری در بازه بسیار متفاوت و وسیعی از یکدیگر قرار نگرفته اند. به طور مثال حداقل کارت گرافیک مورد نیاز این بازی  GeForce GTX 1060 3GB شرکت انویدیا یا Radeon RX 580 4GB شرکت AMD  می باشد، میزان رم مورد نیاز حداقل 12 گیگابایت بوده و پردازنده پیشنهادی نیز دو مدل Ryzen 3 3300X و یا Core i5-8400 می باشد. در مقابل سیستم توصیه شده این بازی، کارت گرافیک GTX 1070 8GB شرکت انویدیا و یا Radeon RX Vega 56 8GB شرکت AMD می باشد. رم مورد نیاز آن 16 گیگابایت بوده و پردازنده پیشنهادی Intel Core i7-8700K و AMD Ryzen 5 3600X می باشد.

این روز ها وقتی با سیستم پیشنهادی بازی ها روبرو می شویم انتظار میرود که در مقابل هر GTX 1060 برای حداقل سیستم مورد نیاز، یک RTX 2080 یا مدل بهتر از آن دیده شود، ولی برای بازی Elden Ring این موضوع حقیقت ندارد. افرادی که به نسخه های تست و بتای بازی دسترسی داشته اند نیز اعلام کرده اند که بازی بسیار سریع و بدون مشکل خاص و نرخ فریم متعادل اجرا می شود.هر دو سیستم مورد نیاز اعلام شده بازی نیاز به ویندوز 10، 60 گیگابایت حافظه خالی و DirectX 12 دارد. بازی Elden Ring روز 25 فوریه سال جازی (کمتر از 9 روز دیگر) عرضه خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *