1628612280 honor logo - برند Honor همچنان در خطر قرار گرفتن در لیست تحریم های آمریکاست
زمان مطالعه: 2 دقیقه

برند آنر ( Honor) که مدتی پیش توسط هوآویی فروخته شد، همچنان در خطر قرار گرفتن در لیست تحریم های آمریکا قرار دارد و به نظر نمیرسد موقعیت برای آن ها تغییری کرده باشد.

هوآوی مدتی قبل به پیشی گرفتن از سامسونگ نزدیک شده بود که به طور ناگهانی به دخالت های دولت آمریکا همه چیز برای این کمپانی عوض شد. امروز این کمپانی با قرار گرفتن در لیست تحریم های تجاری آمریکا و لیست Entity این کشور درحال زمین خوردن است. این کمپانی دیگر جزو 5 کمپانی برتر گوشی های همراه در دنیا نیست و بسیاری از برند های و شرکت های متوسل به هوآوی از خرید و فروش محصولات و نرم افزار ها در آمریکا تحریم شده اند. در اقدامی برای نجات خود از شکست کلی، هوآوی مجبور به فروش برند آنر کرد، تا این تیم به طور مستقل به فعالیت خود ادامه دهد و دچار سرنوشت هوآوی نشود، اما بر اساس گزارشات، این اقدام بی فایده بوده و آنر همچنان در خطر است.

کمپانی هوآوی مدتی قبل توسط دولت آمریکا، متهم به بخطر انداختن امنیت ملی شد، و با این اتهام در لیست Entity آمریکا قرار گرفت. طی این تحریم، هوآوی اجازه خرید لوازم، تکنولوژی ها و نرم افزار های لازم برای تولید گوشی های هوشمند و سخت افزار شبکه ندارد. این تحریم ها شامل تمامی کسب و کار ها و شرکت های زیر مجموعه هوآوی از جمله آنر نیز می شود که در آن زمان نیمی از فروش محصولات هوآوی، مربوط به این برند می شد.

هوآوی و ZTE با تحریم های سخت گیرانه تر آمریکا روبرو شدند
> > >

هوآوی برای نجات آنر از این موقعیت سال گذشته اقدام به فروش این برند کرد. این اقدام یک حرکت استراتژیک توسط هوآوی محسوب می شود که به آنر اجازه می دهد به تجارت خود با آمریکا ادامه دهد. این برند بلافاصله پس از جدا شدن از هوآوی اقدام به عقد قرار دارد با کوالکوم و گوگل کرد و به تازگی از گوشی های سری 50 خود به پردازنده اسنپدراگون و نرم افزار های گوگل پلی پرده برداری کرد.

در این بین قانون گزاران آمریکا در بخش جمهوری خواهان، خواستار اضافه کردن نام آنر به لیست تحریم های دپارتمان بازرگانی آمریکا شده اند. این گروه بیان کرده است که فروش این برند، فقط در جهت دور زدن تحریم های آمریکا که برای قطع دسترسی حذب کمونیست چین به تکنولوژی های آمریکایی در نظر گرفته شده بود، صورت گرفته است. این حزب همچنین بیان کرده است، که حتی با ریاست جدید، آنر نیز همانند هوآوی توسط ساختار دولتی چین پشتیبانی می شود.

دپارتمان بازرگانی آمریکا تحت نظر دفتر ریاست جمهوری بایدن، چندی پیش اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای حذف هوآوی از لیست Entity ندارد، و در حال حاضر مدارک در حال بررسی مجدد هستند. این بررسی ها ممکن است شامل اضافه کردن نام های دیگری به این لیست شود و آنر نیز در همچنان در خطر است. بدون شک این اقدام ضربه جبران ناپذیری به  Honor خواهد زد، بخصوص که این برند به تازگی در حال بهبود از ضربه شدیدی است که توسط پاندمی سال 2021 خورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *