GettyImages 972736060 scaled 1 1440x720 - اکتیویژن بلیزارد: پلی استیشن را ترک نخواهیم کرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

با منتشر شدن خبر اکتساب اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت برای بسیاری از ما سوال بود، که چه سرنوشتی در انتظار بازی های انحصاری این کمپانی برای کنسول پلی استیشن خواهد بود؟ بسیاری از طرفداران پلی استیشن نیز مردد هستند که آیا اکتیویژن به عرضه نسخه بعدی برخی فرنچایزهای خود بر روی کنسول دلخواهشان ادامه خواهد داد یا خیر؟ اکتیویژن بدون درنگ به این نگرانی ها پاسخ داده است.

طی جلسه پرسش و پاسخی کارکنان، که توسط اکتیویژن بلیزارد به کمیسیون امنیت و مبادله ایالات متحده ارائه شده است، این کمپانی به تمامی تعهدات خود احترام خواهد گذاشت و اکتساب توسط مایکروسافت تغییری در این موضوع ایجاد نخواهد کرد. به طور مثال اکتیویژن بلیزارد معاملات انحصاری برای برخی بازی ها برای کنسول پلی استیشن 4 و 5 دارد و تمامی این تعهدات در جای خود باقی خواهد ماند. البته این اطلاعیه جای تعجب ندارد چرا که مایکروسافت بعد از اکتساب استودیوی بتسدا و تمام زیر مجموعه هایش در سال 2021 همین روش را دنبال کرد. برای مثال بازی Deathloop که توسط استودیوی Arkane ساخته شده و توسط بتسدا منتشر شده بود یک عنوان انحصاری برای کنسول پلی استشین 5 بود و با اینکه این بازی بعد از اکتساب بتسدا توسط مایکروسافت منتشر شد، مایکروسافت قرار بتسدا با سونی را مورد احترام قرار داد.

WZ OP FLASHBACK 001 1 - اکتیویژن بلیزارد: پلی استیشن را ترک نخواهیم کرد

اکتیویزن بلیزارد در ادامه اعلام کرد که هیچ یک از محتویاتی که در حال حاضر برای پلتفرم های دیگر وجود دارد نیز حذف نخواهد شد و محتویات عنوان هایی مثل Minecraft و Warzone بر روی کنسول های شرکت سونی باقی خواهند ماند. نه تنها این بازی ها از پلتفرم های سونی حذف نخواهند شد، بلکه اکتیویژن بلیزارد وعده داد که پشتیبانی از این کنسول ها و پلتفرم ها در اینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد. حال سوال اینجاست که آیا عناوین حال و یا آینده این کمپانی که تحت شعاع هیچ قرار دادی با سونی یا کمپانی های دیگر قرار نگرفته اند، به طور انحصاری در اختیار اکس باکس و کامپیوتر های شخصی قرار خواهند گرفت یا خیر؟ هیچ کدام از کمپانی ها به این سوال پاسخ نداده اند، اما میتواند انتظار داشت که این اتفاق رخ ندهد.

سفر مروگر اینترنت اکسپلورر به سوی خط پایان
> > >

بعد از اکتساب بتسدا توسط مایکروسافت برخی بر این امید بودند که بازی های این شرکت برای کنسول های پلی استیشن نیز عرضه شود، اما مدتی بعد از پایان مراحل اکتساب، فیل اسپنسر مدیر عامل اکس باکس اعلام کرد که آن دسته از بازی های بتسدا که بر روی Game Pass مایکروسافت قرار میگیرند، به طور انحصاری عرضه خواهند شد. به نظر میرسد که مایکروسافت برای بازی های اکتیویژن بلیزارد نیز همین مسیر را طی خواهد کرد، چرا که سونی خود اجازه انتشار بازی های Xbox Game Pass  را بر روی پلتفرم های پلی استیشن نخواهد داد.

عرضه بازی های انحصاری مایکروسافت بر روی پلتفرم های دیگر موضوع غیر قابل پیش بینی نیست. چرا که در گذشته مایکروسافت عناوینی مثل سری بازی های Ori را که در انحصار پلتفرم های خود بود برای کنسول نینتندو سوییچ نیز عرضه کرد پس بعید نیست این اتفاق برای بازی اکتیویژن بلیزارد نیز رخ دهد. البته بهتر است تا گرفتن تایید رسمی از مایکروسافت درباره این موضوع، خیلی بر روی آن حساب باز نکنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *