لوازم جانبی مایکروسافت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مایکروسافت که به عرضه ویندوز و نرم افزار مشهور است، مدتهاست که در ساخت و عرضه لوازم جانبی کامپیوتر نیز دست دارد. محصولاتی مثل، موس، کیبورد، هدفون و قلم نوری. با اینکه محصولات لوازم جانبی مایکروسافت به اندازه برند های دیگر مثل لاجیتک و Dell مشهور و پرفروش نیستند، اما طرفداران خاص خود را دارند. در حدی که این کمپانی سال ها به تولید این محصولات ادامه داده است. 

به گزارش Verge به نظر میرسد که مایکروسافت تصمیم گرفته، خط تولید محصولاتلوازم جانبی مایکروسافت برند شده با نام مایکروسافت را بازنشسته کند. در عوض این کمپانی تمرکز خود را بر روی دیگر برند لوازم جانبی خود یعنی سرفیس خواهد گذاشت. در حال حاضر کمپانی مجموعه بزرگی از لوازم جانبی با برند سرفیس را کنار برند مایکروسافت به فروش میرساند با این حال اصولا محصولات سرفیس گران تر هستند. به گفته دنیل لیکاک مدیر ارشد ارتباطات مایکروسافت، این کمپانی قصد دارد وقت خود را برای تولید لوازم جانبی سرفیس صرف کند، اما محصولات مایکروسافت نیز تا زمانی که موجودی کافی وجود داشته باشد به فروش خواهند رسید.

فقط یک بازسازی برند مجدد و یا اقدامی بزرگ تر؟

intro 1682631783 - تولید لوازم جانبی مایکروسافت متوقف خواهد شد

اخبار حاکی از آن است که فروش لوازم جانبی سرفیس به قوت خود باقی خواهد ماند، اما مشخص نیست که محصولات حال حاضر مایکروسافت به نام سرفیس ریبرندینگ خواهند شد یا خیر. اگر این اتفاق رخ دهد آیا این محصولات نیز با قیمت بیشتر برابر با محصولات سرفیس به فروش خواهند رسید؟ یا به عنوان یک زیر مجموعه برند در سرفیس، محصولاتی ارزان قیمت تر خواهند بود؟ اگر مایکروسافت قصد تعطیلی کلی لوازم جانبی این برند را داشته باشد، این به معنی خداحافظی با برخی محصولات خوب و شناخته شده خواهد بود. مثل موس های سری آرک، کیبورد های ارگونومیک بلوتوثی و دیگر محصولات. 

با اینکه میتوان جایگزین های متعددی برای این لوازم جانبی پیدا کرد، اما اگر قصد جایگزین کردن این لوازم جانبی با محصولات سرفیس را دارید باید آماده تفاوت قیمت بسیار بالایی نیز باشید. به طور مثال کیبورد ارگونومیک بلوتوثی مایکروسافت که با قیمت 59.99 دلار به فروش می رسد. محصول مشابه آن کیبورد ارگونومیک بلوتوثی سرفیس است به قیمت 129.99 دلار به فروش می رسد. همچنین کمبود هایی در محصولات سرفیس وجود دارد که مایکروسافت جای خالی این محصولات را پر کرده است. مثل وبکم های مدرن این برند. در حال حاضر تنها محصول مشابهی که سرفیس برای ارائه دادن دارد، دوربین هوشمند سرفیس با قیمت 800 دلار است.

با اینکه مشخص نیست مایکروسافت چطور این تغییرات را در کسب و کار لوازم جانبی خود پیاده سازی خواهد کرد، اما می توان حدس زد که این تغییرات منشا گرفته از اخراج بسیاری از مشاغل در این کمپانی است. اقدامی که ضربه بزرگی به کارکنان تولید سخت افزار این مجموعه زده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *