asteroid near earth 1280x720 1 - سیارک 800 متری هفته آینده از نزدیکی زمین عبور می کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گفته ناسا یک سیارک بسیار بزرگ دیگر در حال نزدیک شدن به زمین است. این شی آسمانی توسط آژانس اجسام نزدیک به زمین (NEOs) تحت نظر است که وظیفه آن بررسی و دنبال کردن اجسام کهکشانی است که ممکن است خطری برای زمین داشته باشند. به گفته ناسا این سیارک نیز همانند رخ داد های اخیر خطری برای ما محسوب نمی شود.

asteroid - سیارک 800 متری هفته آینده از نزدیکی زمین عبور می کند

سیارکی که در تاریخ 18 ژانویه از کنار زمین عبور خواهد کرد 7482 (PC1 1944) نام دارد و با سرعت 75.600 کیلومتر بر ساعت از کنار زمین عبور خواهد کرد. همانطور که از نامش پیداست این سیارک ابتدا در سال 1994 کشف شد و به دلیل اندازه سرعت و جهت حرکت آن پتانسیل خطر آفرینی را دارد. با اینکه این شی به عنوان یک شی “نزدیک به زمین” و یا near-Earth object شناخته می شود، اما فاصله عبور آن از کنار زمین حدود 1.931.000 کیلومتر می باشد، این فاصله با اینکه عدد بسیار بزرگی است، اما در مقیاس فضایی رقمی ناچیزی محسوب می شود و به همین دلیل به عنوان اجسام نزدیک به زمین دسته بندی می شود. محققان اعلام داشتند که با عبور این سیارک از کنار سیاره ما، حدود 200 سال طول می کشد تا بار دیگر در نزدیکی زمین دیده شود.

خبر خوشحال کننده درباره این سیارک این است که اگر به تلسکوپ مجهز هستید و آب و هوا در منطقه زندگیتان مناسب باشد، شما نیز میتوانید این سیارک عظیم جسته را مشاهده کنید. به گقته EarthSky یک تلسکوپ کوچک نیز برای مشاهده آن مناسب می باشد. اما مشکل اینجاست که برای دیدن آن تلسکوپ شما باید در موقعیت دقیقی قرار بگیرد و زمان مشاهده آن نسبت که موقعیت شخص بر روی زمین متفاوت خواهد بود. به طور مثال به گفته ستاره شناسان اشخاصی که در آمریکای شمالی قصد مشاهده  این سیارک را دارند باید در ساعت 10 شب ژانویه سال جاری تلسکوپ خود را به سمت ستاره HIP 7011 تنظیم کنند. اتصال یک دوربین به تلسکوپ و استفاده از تصاویر با نوردهی طولانی می تواند برای تصویر برداری از این سیارک مناسب باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *