• 25 فروردین 1403
قفل کردن چت واتساپ
زمان مطالعه: 2 دقیقه

پس از سپری کردن ماه ها در نسخه آزمایشی، قابلیت قفل کردن چت واتساپ به میلیون ها کاربر در سرتاسر جهان است. این قابلیت به کاربران امکان می دهد چت های حساس و خصوصی خود را قفل کرده و از لیست اصلی گفتگوهای واتساپ مخفی کنند.  این چت ها به یک پوشه مخصوص در داخل واتساپ منتقل خواهند شد. این پوشه فقط از طریق احراز هویت قابل دسترس خواهند بود.  طی اطلاعیه ای عرضه شده توسط تیم متا  این قابلیت به زودی به صورت جهانی در اختیار کابران قرار خواهد گرفت.

more features coming to chat lock soon 1684181596 - قابلیت قفل کردن چت واتساپ عرضه شد

طی ویدیوی معرفی این بروز رسانی، نشان داده شده که این قابلیت برای محافظت از گفتگوهای حساس و خصوصی است که به طور تصادفی توسط اطرافیان خوانده می شوند. از طرفی، این قابلیت یک اقدام دیگر برای محافظت از حریم خصوصی در مقابل افرادی است که قصد شنود مسائل خصوصی و امنیتی کاربر را دارند. نکته جالب اینکه، قابلیت قفل کردن فقط به چت های مستقیم محدود نمی شود. کاربر می تواند گروه ها را نیز به این بخش منتقل کند. پس از قرار دادن چت و گروه ها در این لیست، واتساپ از نشان داده شدن این محتویات در نوار اعلانات و صفحه خانه دستگاه جلوگیری میکند.

این قابلیت بی نقص نیست

در حال حاضر قابلیت قفل کردن چت واتساپ محدودیت های دارد که واتساپ امیدوار است به زودی آن ها را برطرف کند. به طور مثال، رمز عبوری که می توان برای چت های قفل شده استفاده کرد با رمز عبور صفحه گوشی یکسان است. این باعث می شود افرادی مثل اعضای خانواده، که ممکن است رمز عبور گوشی شما را بدانند، در هر صورت به چت ها دسترسی پیدا کنند. متا در حال بررسی این موضوع است و تاکید کرده که کاربران به زودی می توانند یک رمز عبور جداگانه برای قفل کردن چت واتساپ تنظیم کنند.

در حال حاضر، متا مراحل کامل استفاده از قابلیت قفل کردن چت ها را رونمایی نکرده است. به نظر می رسد که امکان قفل کردن چت ها به صفحه View Contact در هر چت اضافه شده است. در بخش تنظیمات واتساپ نیز یک منوی جداگانه برای استفاده از این قابلیت اضافه شده است. لازم به ذکر است، اگر از یک شماره تلفن بر روی چند دستگاه برای واتساپ استفاده می کنید، این قابلیت باید بر روی تمامی دستگاه ها به صورت جداگانه فعال شود.

مشخص نیست که این قابلیت چه زمانی در دسترس همه کاربران قرار خواهد گرفت. اما متا از همین امروز در حال عرضه آن به کاربران است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *