• 31 اردیبهشت 1403
اکتساب سه استودیوی Square Enix معروف توسط Embracer Group
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کمپانی بازی سازی سوئدی، Embracer Group وارد معامله ای برای اکتساب استودیوی های Crystal Dynamics، Eidos-Montréal و Square Enix Montréal در قبال 300 میلیون دلار شده است.

این اکتساب شامل چندین IP معروف مانند Tomb Raider، Deus Ex, Thief, Legacy of Kainو 50 بازی دیگر از بازی های Square Enix می شود. این معامله در حال حاضر مراحل قانونی را طی می کند.

استودیوهای اشاره شده حدود 1100 کارمند دارند که در 8 نقطه جهان فعالیت می کنند. بعد از پایان این معامله Embracer Group حدود 14 هزار کارمندو 10 هزار توسعه دهنده بازی در 124 استودیوی داخلی خواهد داشت. این استودیو حدود 230 بازی در دست ساخت دارد که 30 عدد از آن ها عناوین AAA هستند.

deusex mankind divided - اکتساب سه استودیوی Square Enix توسط Embracer Group

طی بخشی از این قرار داد استودیوی Edios Montreal قصد احیای بازی Deus Ex با استفاده از موتور گرافیکی آنریل انجین 5 را دارد. دیوید آنفوسی مدیر  این استودیو طی تماس کنفرانسی اعلام کرد:

در حال حاضر ما یک تصمیم جنون آمیز گرفتیم تا بازی Deus Ex را احیا کنیم.یک تیم جدید، یک تولید پیچیده، یک تکنولوژی جدید و یک استودیوی جدید و یک چالش آسان.

این در حالی است که بازی Deus Ex فقط بر روی کنسول، 12 میلیون نسخه فروش داشته است.

ماه گذشته استودیوی کریستال دینامیک اعلام کرد که در حال کار بر روی بازی جدید Tomb Raider با استفاده از موتور گرافیکی آنریل 5 می باشد. این استودیو همچنین به تازگی بر روی بازی Marvel's Avengers کار کرده است.

استودیوی Eidos Montréal نیز بازی های Thief 4, Deus Ex Human Revolution, Shadow of the Tomb Raider و عناوین دیگری را در پرونده خود دارد. گزارشات حاکی از آن است که Eidos Montréal در حال توسعه چندین عنوان AAA نیز می باشد که شامل بازی های جدید و احیای IP های شناخته شده می شود.

کمپانی CD Projekt Red از توسعه بازی جدید Witcher خبر داد
> > >

4ed9ad40 cad7 11eb bffb 946a7ecec7be - اکتساب سه استودیوی Square Enix توسط Embracer Group

شاید نام Embracer برای شما کمی نا آشنا باشد. این استودیوی سوئدی توسط لارز وینگفورس (Lars Wingefors) تاسیس شده است و در سال های گذشته چندین اکتساب متعدد انجام داده است که بزرگترین آن ها شامل خریداری  Saber Interactive به قیمت 525 میلیون دلار و Gearbox Software به قیمت 1.3 میلیارد دلار می باشد.

در حال حاضر این استودیو صاحب امتیاز عناوین مشهوری همانند Saints Row, Goat Simulator, Dead Island, Metro, TimeSplitters, Borderlands, Darksiders, MX vs ATV, Kingdoms of Amalur, Satisfactory, Wreckfest, Insurgency و World War Z می باشد. حال با اکتساب استودیو های جدید عناوین در اختیار این کمپانی بیش از پیش شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *