• 31 اردیبهشت 1403
1618482163 instagram likes 1 1280x720 1 - قابلیت لایک ممکن است از اینستاگرام حذف شود
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اینستاگرام قصد دارد تا قابلیت مخفی کردن لایک ها را بیشتر از گذشته مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، این عمل به منظور از بین بردن فاکتور محبوبیت که ممکن است باعث اضطراب و نگرانی بین برخی کاربر ها شود صورت میگیرد، تا بررسی شود این عامل چه مقدار بر روی شاد بودن فضای اینستاگرام تاثیر دارد. این کمپانی اولین بار قابلیت مخفی کردن تعداد لایک ها را در سال 2019 پیاده سازی کرد و حال قصد دارد طی آزمایشی این طرح را مورد بررسی بیشتر قرار دهد.

گروهی از افراد که در این طرح تحت آزمایش قرار میگیرند، میتوانند میزان لایک های پست های خود را از دید دیگران مخفی نگه دارند. در عین حال به برخی از این افراد این امکان داده می شود تا میزان لایک های پست های افراد دیگر بر روی تایم لاین خود را نیز مخفی کنند. گروه دیگری از این افراد نیز بدون انجام تغییری در گزینه لایک به فعالیت عادی خود ادامه خواهند داد.

مدتی قبل اینستاگرام به طور غیرعمد قابلیت مخفی کردن لایک های پست ها را برای تعداد زیادی از کاربران فعال کرد و به شایعات درباره حذف کلی این گذینه دامن زد. اما بعد از اینکه اینستاگرام اعلام کرد این اتفاق تصادفی بوده و متعاقبا این قابلیت را غیر فعال کرد، برخی در این شبکه اجتماعی بر این باور بودند که گاهی تعداد لایک بالا نه تنها جنبه مثبت ندارد بلکه باعث بازخورد منفی و تاثییرات مخرب نیز می شود.

این موضوع به خصوص در مورد کابران جوان اینستاگرام مورد توجه قرار گرفته است. با اینکه قوانین ثبت نام و کاربری اینستاگرام اعلام میکند که افراد زیر 13 سال نباید از این پلتفرم استفاده کنند، اما گزارشات حاکی از ان است که افراد جوان زیادی در اینستاگرام عضو هستند و برخی از انها نیز معروف شده و یا حتی حضور در اینستاگرام را اعتیاد آور میداند. با اینکه چندی پیش اینستاگرام خبری درباره راه اندازی اینستاگرام برای کودکان و افراد جوان منتشر کرد، ولی اطمینانی از عرضه نهایی این نرم افزار وجود ندارد. از طرفی اینستاگرام ممکن از به قصد محافظت از کودکان قابلیت های پیام مستقیم و لایک را به طور کلی از این نسخه اینستاگرام حذف کند و این موضوع ممکن است باعث سردی بسیاری از کاربران جوان شده و از ازستفاده از آن سر باز زنند.

همانند دیگر آزمایشات صورت گرفته توسط اینستاگرام مشخص نیست که چه افرادی در این آزمایش شرکت دارند، و یا چگونه میتوان در آن شرکت کرد. اینستاگرام همچنین اعلام کرده که ممن است این قابلیت را برای فیس بوک نیز مورد آزمایش قرار دهد تا تاثییرات مشابه مورد آزمایش قرار بگیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *