• 25 فروردین 1403
افزایش بیماران کووید 19 در چین ممکن است منجر به کمبود موجودی آیفون در دنیا شود
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر قصد خرید گوشی های آیفون طی ماه های آینده را دارید، مراقب مشکلات موجودی این محصول باشید. این موضوع ممکن است به علت افزایش بیماران مبتلا به کووید 19 در چین باشد.

این افزایش میزان بیماران موجب شد دولت چین محدودیت های زیادی به چندین شهر بزرگ چین اعمال کند و برخی کسب و کارهای غیر ضروری نیز تا 20 مارس سال جاری فعالیت های خود را متوقف کرده اند. به همین دلیل شرکت فاکسکان، بزرگترین تامین کننده آیفون میز فعالیت های تولیدی خود در چندین خط تولید را متوقف کرده است.

در بین شهر های تحت تاثیر این محدودیت ها نام شهر شن-ژن (Shenzhen) نیز دیده می شود که به عنوان مرکز تکنولوژی چین شناخته شده است. این شهر همچنین محل فعلی دفتر مرکزی شرکت فاکسکان چین و همچنین یکی از بزرگترین کارخانه های خط تولیدی آیفون در دنیا می باشد.

دو عدد از خط های تولیدی بزرگ فاکسکان نیز در این شهر قرار دارد که در جهت اجرای قوانین قرنطینه  مراحل تعطیلی را طی می کنند. در جهت کنترل مشکلات احتمالی این تاخیر، فاکسکان تولید محصولا ت آیفون را به برخی دیگر از خط های تولیدی در چین منتقل کرده است. با این حال به گزارش وبسایت Bloomberg مهم ترین خط تولیدی آیفون متعلق به فاکسکان در شهر ژنگ-ژو (Zhengzhou) چین در حال حاضر فعال است و به کار خود بر روی روال میپردازند.

قرنطینه ادامه خواهد داشت

how much of an impact will this have 1647287466 - افزایش بیماران کووید 19 در چین ممکن است منجر به کمبود موجودی آیفون شود

در حین انتشار این مقاله حدود 17.5 میلیون شهروند چین در شهر شن-ژن در قرنطینه به سر می برند که تا روز یک شنبه ادامه خواهد داشت و افزایش میزان بیماران مبتلا به کووید 19 با 3400 نفر خبر از طولانی تر شدن این قرنطینه می دهد. اگر این موضوع ادامه پیدا کند، بدون شک میزان موجودی گوشی های آیفون در سرتاسر دنیا با مشکل مواجه خواهد شد چرا که حدود 70% آیفون های فروخته شده در دنیا، توسط خط های تولیدی فاکسکان در چین تولید می شوند.

قابلیت جدید گوشی‌های سامسونگ در شبیه‌سازی صدای شما!
> > >

البته فروش محصولات آیفون معمولا در این ماه های سال با کاهش روبرو می شود که همزمان بودن این دو رویداد را به نفع شرکت اپل و فاکسکان می کند. در گذشته تکیه شرکت اپل به کارخانه ها و خط های تولیدی در کشور چین برای این شرکت منشا نگرانی بوده است به خصوص که رابطه کشور آمریکا و چین در سال های گذشته با چالش هایی روبرو بوده است. البته اپل اقدام به راه اندازی خط های اسمبلی جدید در کشور هند نیز کرده است اما از نظر مقیاس این خط های تولیدی در برابر خط تولیدی موجود درچین بسیار جزئی است.

رخداد های اخیر موجب شده تا همکار اپل یعنی فاکسکان نه تنها پیگیر گسترش خط های اسمبلی در هند باشد، بلکه کشور عربستان سئودی را نیز برای افتتاح خط تولید جدید مورد هدف قرار دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *