1626514956 greenland image by nasa 1280x720 1 - گرین لند میلیارد ها دلار ذخایر نفت دست نخورده دارد و حفاری آن را منع کرده است
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به تازگی اخباری منتشر شده که بیان میکند کشور گرین لند میلیارد ها دلار ذخایر نفتی و گازی در زیر خود پنهان کرده، اما در کمال تعجب این کشور در مسیر حفاظت از محیط زیست و تغیرات آب و هوایی، قانونی وضع کرده است که حفاری های جدید گاز و نفت را ممنوع می کند. از طرفی این کشور حفاری اورانیوم را نیز ممنوع کرده است. مسئولین کشور بر این باروند که طبیعت و محیط زیست باید بر کسب و کار  اولیت داشته باشد.

مطالعات اخیر زمین شناسی دانمارک و گرین لند اثبات می کند که حدود 2.9 میلیارد دلار ذخایر نفتی در زیر این کشور و همچنین در زیر سواحل غربی گرین لند وجود دارد. دولت گرین لند اعلام کرده است که ذخایر عظیمی از نفت و گاز نیز در سواحل شرقی این کشور وجود دارد. با تمام منافع مالی که حفاری این ذخایر برای این کشور خواهد داشت،گرین لند تصمیم گرفته است که به شکار این منابع نرود. این کشور هرگونه مجوز برای حفاری های جدید ائم از گاز و نفت را ممنوع کرده و در عوض به دنبال گسترش بهره برداری از منابع قابل جایگزین است.

به گفته وزیر مسکن و زیرساخت و مواد معدنی گرین لند:

ما باید از خود بپرسیم که چرا میخواهیم از این منابع بهره برداری کنیم؟ اآیا این تصمیم بر این اساس و باور است که این کار درست است؟ یا فقط به فکر کسب و کار هستیم؟ تصمیم دولت گرین لند بر این اساس است که کشور ما باید بر روی توسعه منابع پایدار مثل منابع انرژی قابل جایگزین تمرکز کند.
گرین لند در حال حاضر این چاه نفت فعالی ندارد. این کشور در حال حاضر در حال همکاری با برخی شرکت ها برای حفاری مناطق با پتانسیل بالا است.هدف از این همکاری ها افزایش میزان درآمد برای مناطق دانمارکی کشور بود، که مدتهاست در صدد اعلام استقلال است. برای امکان پذیر بودن این موضوع این کشور باید جایگزینی برای مبلغی که به عنوان هدیه به صورت سالانه از از کشور دانمارک دریافت می کند باشد. که بر اساس گزاراشات در سال 2012 حدود 650 میلیون دلار اعلام شده است.لازم به ذکر است که حفاری هایی که تا به امروز به آنها مجوز داده شده به کار خود در گرین لند ادامه خواهند داد، اما مجوز جدیدی ارسال نخواهد شد.
1626514928 greenland ice - گرین لند میلیارد ها دلار ذخایر نفت دست نخورده دارد و حفاری آن را منع کرده است
دولت گرین لند همچنین اعلام کرده است که آثار فاجعه بار تغییرات آب و هوایی زمین در گرین لند به راحتی قابل مشاهده است، که شامل افزایش شدید سرعت ذوب شدن یخچال های این کشور و بالا آمدن سطح آب دریا می شود. از طرفی حفاری در سواحل این کشور یکی از بزرگترین منابع درآمدی و صادرات این کشور یعنی ماهیگیری را مورد لطمه قرار خواهد داد. با اعلام ممنوعیت حفاری نفت و گاز و اورانیوم، حفاری مواد دیگر مانند طلا، الماس، برنز و پلاتینیوم به قدرت خود باقی خواهد ماند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *