• 3 اردیبهشت 1403
adobe firefly suite
زمان مطالعه: 2 دقیقه

با گذشت یک ماه از معرفی مجموعه ابزار ویرایش هوش مصنوعی فایرفلای (Firefly) توسط شرکت ادوبی (Adobe)، این شرکت روز دوشنبه طی اطلاعیه ای از بروز رسانی ها و بهبود های جدید برای این ابزار خبر داد. این بروزرسانی ها با هدف بهینه سازی و سهولت کار ویرایش تصاویر و ویدئو توسط اپلیکیشن های صدا و تصویر Creative Cloud عرضه خواهد شد. این ابزار به زودی به نسخه بتای فایرفلای اضافه خواهند شد که در سال جاری در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. 

طراحی شده بر پایه برنامه هوش مصنوعی این کمپانی به نام Sensei، مجموعه ابزار فایرفلای یک مدل هوش مصنوعی ویرایشی است که توانایی ساخت و تبدیل صدا، ویدئو، تصویرپردازی و مدل های سه بعدی را داراست. این ابزار توسط ورودی های مشابه به هوش مصنوعی ChatGPT و  Dall-E فعالیت می کند که به صورت متنی به هوش مصنوعی وارد می شوند. در حال حاضر برخی از ابزار های فایرفلای در نرم افزار های ادوبی مثل Premiere Pro, Illustrator, After Effects و فتوشاپ در دسترس هستند. البته نه برای عموم بلکه برای کاربران نسخه بتای خصوصی (Closed Beta). 

هوش مصنوعی جایگزین کارهای زمان گیر

6c92d6a0 dae2 11ed a5fb 30e3434ec800 - کاهش زمان ویرایش با هوش مصنوعی ادوبی فایرفلای

قابلیت های جدید فایرفلای به ویرایشگران حرفه ای امکان میدهد تا بسیاری از کارهای زمان گیر ویراش خود را به هوش مصنوعی بسپارند. کارهایی مثل تنظیم رنگ ها، اضافه کردن تصاویر جایگزین،  اضافه کردن افکت ها و غیره. تمامی این عملیات از طریق وارد کردن متن مورد نظر به هوش مصنوعی فایرفلای امکان پذیر خواهد بود. فقط کافی است که ویرایشگر به هوش مصنوعی اعلام کند که چه کاری می خواهد انجام دهد و الگوریتم فایرفلای دست به کار خواهد شد. این ابزار شامل قابلی به نام ” Text to color enhancements” نیز می شود. این قابلیت می تواند میزان روشنایی، اشباع رنگ ها و حتی ساعت روز در تصاویر را تغییر دهد. 

توانایی های ویرایشی فایرفلای، صوت را نیز در بر میگیرد. به طور مثال ویرایشگر میتواند با ورود متن، موسیقی پس زمینه و افکت های صدا به محتوا اضافه کند. همچنین قابلیت های فونت متحرکی که چندی پیش توسط ادوبی معرفی شد در مجموعه ابزار های فایرفلای جاسازی شده است. 

در نهایت ادوبی برای راهنمایی کاربران ناآشنا با هوش مصنوعی و فایرفلای یک راهنمای شخصی سازی شده کامل به مجموعه نرم افزار های خود اضافه کرده است. این راهنما ویرایشگران را در تمامی مراحل استفاده از این ابزار همراهی خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *