1615467715 iss garden main uns 1280x720 1 - ناسا باغ کوچک و آزمایش گیاهان بر روی ایستگاه فضایی بین المللی را به نمایش گذاشت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ناسا تصاویری از یک باغ کوچک بر روی ایستگاه فضایی به نمایش گذاشته است. تعداد محدودی از این گیاهان بر روی ایستگاه فضایی پرورش داده میشود. برخی به عنوان منبع غذایی فضانوردان استفاده می شود و برخی دیگر برای انجام آزمایشات کاشته می شوند.

یکی از ماموریت های SpaceX Crew-1 تعدادی فضا نورد را طی ماه نوامبر سال 2020 به ایستگاه فضایی برد. یکی از این فضانوردان به نام مایک هاپکینز (Mike Hopkins) از لحظه رسیدن به ایستگاه مسئول رسیدگی به باغ کوچک ناسا بوده است و آزمایشات رویش و کاشت گیاهان در فضا را بر عهده دارد.
1615467721 veggies3 1200x800 1 - ناسا باغ کوچک و آزمایش گیاهان بر روی ایستگاه فضایی بین المللی را به نمایش گذاشت
به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، روز 4 ژانویه سال جاری ناسا توضیح داد که هاپکینز دو آزمایش مختلف بر روی گیاهان با نام VEG-03I و VEG-O3J انجام داده است. آزمایش اول مربوط به پیوند زدن گیاه در فضا برای اولین بار در تاریخ بود که با موفقیت نیز مواجه شد. آزمایش دوم نیز مربوط به کاشت مجموعه ای از دانه های ارسال شده توسط مرکز فضایی کندی (Kennedy) است. کاهویی که از کاشت این دانه ها و پیوند به دست آمده، هر دو در روز 2 فوریه با موفقیت برداشت شدند.
1615467736 veggies4 1200x800 1 - ناسا باغ کوچک و آزمایش گیاهان بر روی ایستگاه فضایی بین المللی را به نمایش گذاشت
ناسا در ادامه اعلام کرد حال هاپکینز در حال کار بر روی دو آزمایش دیگر بر روی گیاهانی با نام های VEG-03K و VEG-03L است. یکی از این آزمایش های مربوط به یک گیاه فضایی به “گیاه استیک” است که این نام توسط مرکز فضایی کندی به خاطر طمع استیک مانند این گیاه به آن داده شده است. آزمایش دیگر نیز مربوط به کاشت گیاهی با نام Extra Dwarf pak choi است که گیاهی کاهو شکل است.
جدا از ایجاد احساس ارتباط با زمین برای فضانوردان، این باغ منبع سبزیجات تازه برای مصرف ساکنان ایستگاه فضایی است. این موضوع میتواند برخی مشکلات ماموریت های فضایی انسانی را بر طرف کند. به گفته ناسا این ماموریت ها فقط بخشی از برنامه ناسا برای رشد و تولید سبزیجات و گیاهان بر روی ایستگاه فضایی برای مصرف فضانوردان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *