daniel romero Z9fW8Nn7D24 unsplash 2060x1154 1 1440x720 - نسخه بتای اندروید 13 با قابلیت های جدید عرضه شد | ویدئوی کامل بررسی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

گوگل امروز اولین نسخه بتای اندروید 13 را عرضه کرد. اگر عرضه نسخه 13  به نظر خیلی سریع تر از عرضه نسخه 12 در حال رخداد است، به این دلیل است که نسخه 13 قابلیت های جدید بسیاری نسبت به 12 ندارد و شاهد تغییرات بنیانی همانند تفاوت های بین اندروید 11 و 12 نخواهیم بود.

در اندروید 13 هدف گوگل بهینه سازی و بهبود قابلیت های موجود در نسخه 12 است، اما به این معنی نیست که نسخه 13 داری قابلیت های جدید نمی باشد. شاید دلیلی که قابلیت های جدید زیادی در نسخه بتا اندروید 13 دیده نمیشود، نزدیک بودن رخداد Google I/O است که روز 11 می اتفاق می افتد، و گوگل برخی قابلیت ها را برای معرفی طی این رویداد نگه داشته است.

برخی قابلیت های مشاهده شده در نسخه بتای اندروید 13 به شرح زیر است.

اجازه دسترسی ریزدانه ای برای رسانه ها: تا به حال وقتی اپلیکیشن و ابزاری در اندروید اجازه دسترسی به رسانه های گوشی را از کاربر میخواست، فقط این امکان وجود داشت که به اپلیکیشن دسترسی کلی به همه رسانه های کاربر داده شود. با این قابلیت جدید کاربر میتواند انتخاب کند که اپلیکیشن به صورت جزئی به کدام رسانه ها ائم از تصاویر، ویدئو ها و فایل های صوتی دسترسی داشته باشد.

گزارش خطای بهتر: برخی اپلیکیشن های اندروید در جهت گزارش خطاها کلید هایی با استفاده از Keystore یا Keymint تولید می کنند، حال اگر این مولد کلید به خوبی عمل نکند، یافتن دلیل آن میتواند بسیار دشوار باشد. در نسخه بتای اندروید 13 گزارش خطا به صورت محسوس تر تولید می شود تا مولد کلید راحت تر عمل کنند.

گوگل کروم به طور خودکار کاربران را از وبسایت های ناامن دور خواهد کرد
> > >

API جدید برای مسیر یابی فایل های صوتی: این گذینه بیشتر به توسعه دهندگان کمک خواهد کرد تا درک کنند ایا قابلیت استریم صدا در اپلیکیشن ها به صورت مستقیم وجود دارد یا خیر. همچنین این قابلیت به اپلیکیشن ها کمک خواهد کرد تا بهترین فرمت فایل صوتی را برای اپلیکیشن ها انتخاب کنند.

در حال حاضر این سه قابلیت کلیدی مشاهده شده در اندروید 13 می باشد. به زودی اطلاعات بیشتری در اینباره در اختیارمان قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *