1623927237 jingpad a1 1 1280x720 1 - معرفی تبلت لینوکسی JingPad A1 بر روی وبسایت Indiegogo
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در سال های گذشته تبلت ها و گوشی های لینوکسی متعددی عرضه شده است. اما بیشتر این دستگاه ها برای توسعه دهندگان و طراحان تهیه شده اند و به ندرت دستگاه مشابهی برای مصرف کنندگان عادی عرضه شده است. با اینکه سیستم عامل اندروید بر پایه لینوکس نوشته شده است، اما منظور ما یک سیستم عامل لینوکس اساسی است. به تازگی تبلتی با نام JingPad بر روی سایت Indiegogo مشاهده شده است که ممکن است یکی از نمونه های برتر تبلت های لینوکسی باشد.

اگر از دنبال کنندگان اخبار تبلت ها هستید شاید نام JingPad و یا حداقل JingOS را شنیده باشید. این نسخه از لینوکس اوایل سال جاری معرفی شد و بسیاری از کاربران لینوکس دوست را متحیر کرد. این سیستم عامل که شباهت زیادی به iPadOS در واقع یک نسخه از لینوکس دسکتاپ متن باز است. Jingling Tech نام کمپانی است که این سیستم عامل را توسعه داده است و اعلام کرده است که این سیستم عامل را برای دستگاهی برای مصرف کنندگان به نام JingPad A1 در نظر گرفته است. این برنامه به تازگی بر روی سایت Indiegogo اجرایی شده است و در کمتر از یک روز دنبال کنندگان و درخواست کنندگان زیادی پیدا کرده است.

1623927229 jingpad a1 2 - معرفی تبلت لینوکسی JingPad A1 بر روی وبسایت Indiegogo
از لحاظ سخت افزاری JingPad A1 در نقطه عجیبی قرار دارد. صفحه نمایش 11 اینچی 2K با پنل AMOLED و ضریب تصویر 4:3 در کنار پردازنده کمتر دیده شده 2 هسته ای Unisoc Tiger T7510 با سرعت 2 گیگاهرتز و حافظه رم 8 گیگابایت مخلوط جالبی از سخت افزار های سطوح مختلف را در این دستگاه جاسازی کرده است. این مخلوط سخت افزاری چیزی نیست که به آن عادت داشته باشیم یا معمولا در دستگاه های دیگر استفاده شده باشد و باید دید که چگونه عمل میکند. ولی باید به یاد داشت که JingOS نسخه دستگاری شده اندروید نیست بلگه یک نسخه تمام عیار از لینوکس دسکتاپ است و به برنامه های پرطرفدار این سیستم عامل مثل LibreOffice و GIMP و همچنین ابزار پرکاربرد طراحی و توسعه دسترسی دارد.
1623927214 jingpad a1 3 - معرفی تبلت لینوکسی JingPad A1 بر روی وبسایت Indiegogo
همانطورکه گفته شد این دستگاه برای توسعه دهندگان و طراحان در نظر گرفته نشده است، و به عنوان یک دستگاه برای مصرف عموم طراحی شده است. JingPad A1  با یک کیبورد کامل همراه است که آن را به یک لپتاپ تبدیل میکند و همچنین دارای یک قلم استایلوس با 4,096 مرحله حساسیت فشار می باشد. قیمت اولیه اعلام شده برای این دستگاه 549 دلار است. در نگاه اول بسته به دیدگاه شما این قیمت یا ممکن است بسیار مناسب به نظر برسد و یا با توجه به سخت افزار آن بسیار گرانتر از حد انتظار باشد. نکته ای که نباید فراموش کرد این است که این دستگاه لینوکسی یک پروژه crowdfunded یا سرمایه گذاری عمومی است و فقط در صورتی یک پروژه موفق تلقی می شود که دستگاه در تاریخ عرضه وعده داده شده یعنی ماه سپتامبر به دست کاربران برسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *