• 3 اردیبهشت 1403
طرح مفهومی گوشی شیائومی امکان نصب لنز کامل دوربین بر روی گوشی را می دهد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

طرح مفهومی جدید شیائومی (Xiaomi) که نمونه ای آزمایشی از گوشی 12S Ultra است، این امکان را دارد تا یک لنز کامل دوربین لایکا (Lecia) بر روی گوشی نصب شود. نسخه‌ اصلی از این مدل گوشی هوشمند که در اوایل سال جاری منتشر شد، به دلیل داشتن سنسور دوربین اصلی ۱ اینچی مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

سنسور این دوربین بسیار بزرگ‌تر از سنسورهایی است که در تلفن‌ها استفاده می‌شود و بیشتر به آنچه در دوربین های کوچک و جمع و جور میبینید شباهت دارد. طرح مفهومی جدید شیائومی نیز یک سنسور ثانویه 1 اینچی و یک لنز با اندازه کامل به دوربین گوشی اضافه می کند.

2022 11 02 15 21 31 Xiaomi 12S Ultra Review  Living up to the Ultra hype Opera - طرح مفهومی گوشی شیائومی و امکان نصب لنز کامل دوربین بر روی گوشی

در ویدیوی عرضه شده توسط این کمپانی، شیائومی نحوه کار این طرح مفهومی با استفاده از لنزهای سری M لایکا را به نمایش می گذارد. این غول فناوری چینی در گذشته برای توسعه سیستم دوربین مورد استفاده در 12S Ultra با کمپانی لایکا همکاری کرده بود. اما استفاده از لنز دوربین با اندازه کامل، این تلفن هوشمند را به یک ابزار حرفه‌ای عکس‌برداری تبدیل می‌کند.

.در گوشی های معمولی با دوربین استاندارد، برای بازسازی غیرواقعی میدان عمق، پس زمینه تصویر با استفاده از نرم افزار محو می شود، اما با استفاده از این لنز بر روی گوشی قابلیتی همانند عمق میدان واقعی را در اختیار خواهیم داشت.

FgikmfkVIAAvyHu - طرح مفهومی گوشی شیائومی و امکان نصب لنز کامل دوربین بر روی گوشی

این طرح مفهومی بدون شک بسیار جذاب است. در سال های اخیر دوربین های گوشی های هوشمند برای غلبه بر محدودیت های سنسور ها و سخت افزار های لنز گوشی، به عکاسی محاسباتی تکیه کرده اند. حال سوال اینجاست که با ترکیب تصاویر هوشمندانه با استفاده از هوش مصنوعی گوشی و سخت افزار یک دوربین چه نتایجی بدست خواهد آمد؟

معرفی گوشی تاشوی سامسونگ گلکسی Z Fold 4
> > >

البته طرح مفهومی مشابهی را قبلا در گوشی Moto Z شرکت موتورولا با استفاده از لوازم جانبی MotoMod دیده بودیم و شرکت سونی نیز اقدامی مشابه را سال های قبل انجام داده بود.

Fgikl KVUAERpKl - طرح مفهومی گوشی شیائومی و امکان نصب لنز کامل دوربین بر روی گوشی

به گفته شیائومی  تلفن مفهومی 12S Ultra برای پردازش عکس‌ها از فرآیند هوش مصنوعی این کمپانی استفاده می‌کند و توانایی عکاسی با فرمت RAW 10 بیتی را ارائه می‌دهد. لنز دوربین پس از اتصال بر روی گوشی به برنامه دوربین یکپارچه شده و ویژگی‌های نرم‌افزاری مانند فوکوس، خطوط Zebra و هیستوگرام را ارائه می دهد.

متأسفانه، شیائومی هیچ برنامه‌ای برای فروش  دستگاه ندارد و به نگه داشتن این محصول در مرحله طرح مفهومی بسنده کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *