شخصی به مناسبت پایان پشتیبانی از Internet Explorer سنگ قبری برای این مرورگر ساخته است
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

طی هفته جاری، مایکروسافت به طور رسمی پشتیبانی از مرورگر اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer) را پایان داد و به این مناسبت شخصی تصمیم گرفته که این رخداد را با کمی مزاح به خاطرات بسپارد.

یک مهندس نرم افزار از کره جنوبی با نام Jung Ki-young با پرداخت مبلغ 430.000 وان (یا 330 دلار) اقدام به طراحی و ساخت یک سنگ قبر برای این مرورگر اینترنتی، قبل از تاریخ پایان پشتیبانی از آن کرده است.

این یادبود بر روی پشت بام کافه برادر این مهندس در شهر Gyeongju قرار داده شده است (نمیتوان جاذبه تبلیغاتی این موضوع را برای این کافه انکار کرد)، و شامل لوگوی بیاد ماندنی Internet Explorer و سنگ نوشته ای در زیر آن به زبان انگلیسی است که می گوید:

“او یک ابزار خوب برای دانلود مرورگر های دیگر بود”

جونگ در مصاحبه ای با رویترز در اینباره گفت، این یاد بود را به گرامیداشت پایان نرم افزاری که مسیری شغلی اش را معین کرده است سفارش داده است. در حالی که اپلیکیشن های مثل کروم و فایل فاکس در عمل و محبوبیت جایگزین اینترنت الکسپلورر شدند، اما مشتریان وی همچنان از او می خواستند که از باز شدن صحیح و خوب بودن وبسایتشان بر روی مرورگر مایکروسافت اطمینان حاصل کند.

“واقعا دردناک بود، اما من نوعی رابطه عشق و نفرت با این مرورگر دارم چرا که اکسپلورر دورانی را تحت نفوذ خود قرار داده بود”

این اقدام با اینکه جذابیت خاصی دارد، اما شاید کمی عجولانه باشد، چرا که مایکروسافت همچنان قصد دارد تا حدی از این مرورگر در سال های آینده پشتیبانی کند. به طور مثال حالت Internet Explorer مرورگر جدید تر مایکروسافت یعنی Edge تا سال 2029 به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

اکتیویژن بلیزارد: پلی استیشن را ترک نخواهیم کرد
> > >

همچنین در جای جای دنیا همانند کشور ژاپن از این مروگر در کسب و کارها و دفاتر دولتی استفاده می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *