برنامه کاربردی یاری افراد نابینا در رعایت فاصله گذاری اجتماعی

در زمان پاندمی از همگان انتظار می رود تا فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حداقل 2 متر بین خود و دیگر افراد فاصله بگذارند. این کار برای افرادی که بینایی مناسب و عادی دارند بسیار راحت است، اما افراد نابینا و کسانی که مشکلات بینایی دارند چطور؟

به گزارش هاسترتک، یک تیم تحقیقاتی از IBM یک برنامه کاربردی برای گوشی های همراه طراحی کرده اند که با استفاده از هوش مصنوعی افراد نابینا را در فاصله گذاری اجتماعی یاری میکند. این برنامه LineChaser نام دارد و به افرادی که چالش بینایی دارند کمک میکند تا اخر یک صف را پیدا کرده و با رعایت فاصله مناسب همراه با آن حرکت کنند. این برنامه با استفاده از دوربین RGB که در گوشی های همراه وجود دارد برای تضخیص دیگر افراد استفاده می کند، همچنین با استفاده از سنسور مادون قرمز تشخیص عمق این دوربین ها فاصله با افراد را تشخیص می دهد. این برنامه با ترکیب داده های به دست امده کاربر را از طریق صدا و لرزش از حرکت و توقف صف مطلع می سازد.

محققان IBM این برنامه را با حضور تعدادی از افراد با مشکلات گوناگون بینایی آزمایش کرده اند و تقریبا در تمام سناریو ها افراد موفق به یافتن انتهای صف، جهت حرکت، و زمان حرکت و توقف صف شده است. به گزارش IBM این برنامه 91.3% مواقع توانسته افراد را از توقف صف مطلع سازد. پس میتوان این برنامه را یک موفقیت کامل دانست و به زودی در اختیار عموم قرار خواهدگرفت.

نقشه راه اصلاح شده نوکیا برای عرضه اندروید 11
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

احتمال عرضه سیستم عامل هارمونی کمپانی هوآوی بر روی دیگر برند های گوشی چینی

خواندن مطلب بعدی ←

کمبود عرضه پلی استیشن 5 تا سال 2022 ادامه خواهد داشت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *