Whatsapp Feature 1440x720 - قابلیت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شبکه اجتماعی واتساپ معمولا از رقیبان خود در عرضه برخی قابلیت های محبوب کمی عقب است، ولی جالب اینجاست که این موضوع باعث کاهش رشد و یا کنار گذاشتن این شبکه نشده است، و امروز با 2 میلیارد کاربر در سرتاسر دنیا یکی از بزرگترین شبکه های پیام رسان اجتماعی دنیا است.

در سال های گذشته واتساپ قابلیت های متعددی همانند، پیام های حذف شونده، نسخه پشتیبان رمز گذاری شده و تصاویری که به صورت خودکار پاک می شوند به این شکبه اضافه کرده است. این کمپانی همچنین سیستم تماس های ویدئویی پلتفرم را دگرگون کرد و حالا کاربران میتوانند به تماس های ویدئویی از دست رفته نیز بپیوندند. یکی از قابلیت هایی که جای خالی اش احساس می شود، قابلیت عکس العمل نشان دادن به پیام هاست و به نظر میرسد که این موضوع در حال تغییر است.

beta testers only for now 1647994628 - قابلیت "لایک" پیام های واتساپ در مرحله تست بتا قرار گرفت

به گزارش WABetainfo واتساپ اقدام به عرضه قابلیت جدیدی برای تعداد محدودی از آزمایشگران نسخه بتا کرده است. این قابلیت به کاربران در پیام های خصوصی و گروهی امکان می دهد که بر روی پیام های اشخاص دیگر نوعی عکس العمل همانند “لایک” از شبکه اینستاگرام و فیس بوک قرار دهد. عرضه این امکان برای واتساپ بسیار حائذ اهمیت است، چرا که رقیبان این پلتفرم از جمله، تلگرام و سیگنال مدتهاست که از این قابلیت بهره می برند.

از روز 22 مارس سال جاری، تعداد محدودی از کاربران واتساپ به این قابلیت دسترسی دارند. به نظر میرسد که این کمپانی چندین ماه است که بر روی این موضوع تمرکز دارد، اما اطمینان از عملکرد مناسب آن منجر به طولانی شدن پروسه عرضه آن شده است.

گرمای شدید اروپا منجر به اختلال در سرویس های Oracle گوگل شده است
> > >

در حال حاضر افرادی که نسخه بتای 2.22.8.3 این اپلیکیشن را در دسترس دارند میتوانند از قابلیت عکس العمل استفاده کنند. تعداد محدودی از کاربران معمولی نیز دسترسی به آن را گزارش داده اند. به گفته این کاربران، عکس العمل های قابل استفاده در حال حاضر شامل شش نوع “like” ،”Love” ، “Laugh”, “Surprised”, “Sad” و “Thanks”  می شود.

اگر از کاربران معمولی واتساپ هستید برای دسترسی به نسخه بتای اپلیکیشن باید به صفحه نسخه بتای واتساپ در فروشگاه گوگل پلی مراجعه کنید. در غیر این صورت از عرضه نهایی این قابلیت اطلاعی در دسترس نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *