زمان مطالعه: 2 دقیقه
در سال های گذشته کمپانی خاویار (Cavier) به ساخت گوشی های هوشمند با بدنه طلا معروف بود. اینبار این کمپانی دست بروی پلی استیشن 5 گذاشته است.

اواخر سال گذشته میلادی خاویار تصمیم گرفت که پا را از بازار گوشی های هوشمند فراتر بگذارد و اقدام به ساخت یک سری پلی استیشن 5 با بدنه طلا کند. تعداد 9 عدد از این کنسول ها که نام “سنگ طلایی” به آنها داده شده است، ساخته شد و قیمت آنها از 499 هزار دلار شروع می شود. اگر فکر میکنید که کسی مشتری این کنسول های نیم میلیون دلاری نمیشود، سخت در اشتباهید زیرا خاویار در حال حاضر 1342 درخواست برای خرید این سری کنسول ها دریافت کرده است.


به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، در بین این افراد نام ستاره بسکتبال LeBron James دیده می شود. همچنین یک” تاجر روسی شناخته شده که در خارج روسیه زندگی میکند” و یک “بازرگان معروف آمریکائی در زمینه فناوری اطلاعات” که نام آنها به طور مستقیم آورده نشده است، ولی حدس زدن آن شاید دشوار نباشد. ساخت هر از “سنگ طلایی” حدود 4 ماه زمان می برد، و خاویار برای طراحی آن با یک جواهرساز حرفه ای که در زمینه کار با طلا مهارت دارد قرار داد بسته است. هرکنسول با 4.5 کیلوگرم طلای 18 عیار پوشانده شده، که از 8 لایه مختلف تشکیل شده است و باید طی پروسه ساخت به شکل هندسی طراحی شده توسط خاویار، در بیاید و در نهایت بر روی کنسول پیاده سازی شود. در کنار این، دسته های کنسول نیز از چرم واقعی کروکودیل پوشانده شده است.
اگر نتوانستید برای خرید این کنسول ها اقدام کنید و یا نیم میلیون دلار در دسترس ندارید، خاویار دو مدل کنسول پلی استیشن منحصر به فرد با نام های کربن و چرم سیاه نیز تولید خواهد کرد، که 99 عدد از هرکدام ساخته خواهد شد.
بدنه پلی استیشن کربن با 5 هزار و 380 دلار قیمت، از جنس فیبر کربن استفاده شده در خودروها طراحی شده است و مدل چرم سیاه نیز از چرم تمساح در طراحی بدنه استفاده خواهد کرد و قیمت آن حدود 8.140 دلار خواهد بود. دسته های این دو مدل نیز به همین شکل و از همین نوع مواد ساخته شده اند.


به احتمال زیاد خاویار با تولید این سری دستگاه ها ساخته شده از چرم تمساح دشمنان خاصی در زمینه حفاظت از محیط زیست پیدا خواهد کرد، ولی این امر در گذشته موجب متوقف شدن فعالیت این تیم نشده است و بعید است که اینبار نیز متفاوت باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.