ترک سیگار
زمان مطالعه: 3 دقیقه

Quit Smoking Cigarettes Concept 777x518 1 - سیگاری های مبتلا به بیماری قلبی می توانند با ترک سیگار پنج سال طول عمر سالم داشته باشند

بر اساس تحقیقات جدید ارائه شده در ESC Preventive Cardiology 2022، کنگره علمی انجمن قلب و عروق اروپا (ESC)، ترک سیگار همان تعداد سال های عاری از بیماری قلبی را به زندگی اضافه می کند که با سه داروی پیشگیرانه ترکیب شده است.

دکتر تینکا ون تریر، نویسنده این مطالعه از مرکز پزشکی دانشگاه آمستردام، هلند، گفت:

مزایای ترک سیگار حتی بیشتر از آن چیزی است که ما تصور می کردیم.” “مطالعه ما نشان می دهد که ترک این عادت به نظر می رسد به اندازه مصرف سه دارو برای جلوگیری از حملات قلبی و سکته مغزی در افرادی که حمله قلبی قبلی یا روشی برای باز کردن عروق مسدود شده داشته اند، موثر است. بیماران می توانند نزدیک به پنج سال زندگی سالم داشته باشند.

او افزود:

این تجزیه و تحلیل بر روی سیگاری‌هایی متمرکز بود که حمله قلبی را تجربه کرده بودند و/یا تحت کاشت استنت یا جراحی بای‌پس قرار گرفته بودند. این گروه به ویژه در معرض خطر بالای حمله قلبی یا سکته مغزی هستند و ترک سیگار به طور بالقوه موثرترین اقدام پیشگیرانه است.

در این مطالعه از داده‌های 989 بیمار 45 ساله و بالاتر استفاده شد که حمله قلبی داشتند و یا تحت عمل جراحی بای‌پس یا کاشت استنت قرار گرفته بودند و شش ماه بعد همچنان سیگار می‌کشیدند. میانگین سنی 60 سال و 23 درصد زن بودند. بیماران به طور کلی با داروهای پیشگیرانه استاندارد (ضد پلاکت ها، استاتین ها و داروهای کاهش دهنده فشار خون) به خوبی درمان شدند. میانگین زمان پس از حمله قلبی یا عمل 1.2 سال بود.

معکوس کردن پیری، تحقیقات جدیدی که می تواند شما را 30 سال جوانتر سازد
> > >

محققان از مدل SMART-REACH (موجود در u-prevent.com) برای تخمین مزایا در سال‌های سالم، یعنی بدون حمله قلبی یا سکته مغزی، در صورت ترک سیگار، استفاده کردند. آنها همچنین در صورتی که بیماران به سیگار کشیدن ادامه دهند اما سه داروی اضافی برای جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی مصرف کنند، مزایا را در سال های سالم محاسبه کردند. این سه دارو شامل بمپدوئیک اسید و مهارکننده‌های PCSK9 بودند که کلسترول LDL (“بد”) را کاهش می‌دهند و کلشی سین، یک درمان ضد التهابی.

محققان دریافتند که مزایای تخمینی ترک سیگار با استفاده از هر سه درمان دارویی قابل مقایسه است. ترک سیگار منجر به افزایش 4.81 سال بدون رویدادهای مخاطره آمیز شد در حالی که سه دارو با هم مزیت 4.83 سال بدون رویداد را ایجاد کردند.

دکتر ون تریر گفت:

این نشان می‌دهد که ترک سیگار گامی بسیار مهم برای افزودن سال‌های سالم به طول عمر فرد است. مهم است که به یاد داشته باشید که این تجزیه و تحلیل حتی مزایای دیگر ترک اعتیاد را در نظر نگرفت – به عنوان مثال در مورد بیماری های تنفسی، سرطان و طول عمر.

وی ادامه داد:

ترک سیگار سنگ بنای پیشگیری از حملات قلبی و سکته مغزی و بهبود سلامت کلی در هر زمانی از جمله پس از حمله قلبی و در هر سنی است. می دانیم که سیگار عامل 50 درصد از مرگ و میرهای قابل اجتناب در افراد سیگاری است که نیمی از آن ها به دلیل بیماری های قلبی عروقی است. ترک سیگار پس از حمله قلبی با بهبود بقا در مقایسه با سیگار کشیدن مداوم مرتبط است.

دکتر ون تریر در پایان گفت:

اگر در نظر دارید که سیگار نکشید یا اطلاعات بیشتری در مورد آن می‌خواهید، لطفاً با یک متخصص بهداشت صحبت کنید. انگیزه شما کلید موفقیت در ترک است، اما ترک اعتیاد با کمک های پزشکی و روانی آسان تر می شود.

مراجع و یادداشت ها

خداحافظی با بیوپسی؟ دستگاه دستی با فناوری تصویربرداری جدید برای شناسایی بی دردسر سرطان های پوست
> > >

چکیده “مزایای کلی ترک سیگار در بیماران مبتلا به ASCVD دست کم گرفته می شود” در “جلسه پوستر تعدیل شده 1 – پیشگیری و توانبخشی ثانویه” که در 7 آوریل در ساعت 17:05 CEST برگزار شد ارائه شد.
دستورالعمل های ESC 2021 در مورد پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی در عمل بالینی: توسط گروه ویژه برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی در عمل بالینی با نمایندگان انجمن اروپایی قلب و عروق و 12 انجمن پزشکی با مشارکت ویژه انجمن اروپایی قلب و عروق پیشگیرانه (EAPC) ایجاد شده است. ” توسط فرانک ال جی ویسرن، فرانسوا ماخ، ایو ام اسمالدرز، دیوید کاربالو، کنستانتینوس کوسکیناس، ماریا بک، آتاناس بنتوس، الساندرو بیفی، خوزه مانوئل بوآویدا، دیوید کاپودانو، برنارد کوسینز، کارولین کرافورد، کنستانتینوسور دائوله امانوئل دی آنجلانتونیو، اسکار اچ فرانکو، سیگرون هالورسن، اف دی ریچارد هابز، مونیکا هلندر، اوا آ یانکووسکا، ماتیاس مایکل، سیمونا ساکو، نوید ستار، لاله توکگوزوغلو، سرنا تونستاد، کنستانتینوس پی تسیوفیس، اینکه گلسا وان دیس، کریستوف وانر، برایان ویلیامز، گروه اسناد علمی ESC، 30 اوت 2021، مجله قلب اروپا.
DOI: 10.1093/eurheartj/ehab484“وضعیت سیگار کشیدن و بقای طولانی مدت پس از اولین انفارکتوس حاد میوکارد یک مطالعه کوهورت مبتنی بر جمعیت” توسط Yariv Gerber، Laura J. Rosen، Uri Goldbourt، Yael Benyamini، Yaacov Drory و گروه مطالعاتی در مورد اولین انفارکتوس حاد میوکارد، دسامبر 2009، مجله کالج آمریکایی قلب و عروق.
DOI: 10.1016/j.jacc.2009.09.020

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *