سلول های سرطانی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

Target Cancer Cells 777x518 1 - پیشرفت در درمان نوآورانه ای که سلول های سرطانی را

نتایج تحقیقات پیش بالینی نشان می‌دهد که ترکیب آهن مانند برای درمان بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما و از بین بردن سلول های سرطانی، یک سرطان تهاجمی مغز، نویدبخش است.

یک درمان جدید که در مرکز سرطان کالج پزشکی ویسکانسین (MCW) مورد مطالعه قرار گرفت، منجر به آزمایش بالینی برای درمان گلیوبلاستوما، شکل نادر و تهاجمی سرطان مغز، و در عین حال شایع‌ترین تومور اولیه مغز در بزرگسالان شد.

علیرغم دهه‌ها تحقیق در سطح جهانی، تنها دستاوردها برای افزایش کیفیت زندگی بیماران مبتلا به گلیوبلاستوم حاصل شده است. گزینه های درمانی محدود است و معمولاً شامل ترکیبی از جراحی، پرتودرمانی و شیمی درمانی است. اکنون، یک مطالعه بالینی جدید که در Froedtert و کالج پزشکی ویسکانسین باز شده است، یک درمان جایگزین را که به صورت خوراکی تجویز می شود، ارزیابی می کند.

این درمان از سال‌ها تحقیق به رهبری کریستوفر چیتامبار،  برای مطالعه فرآیندهای وابسته به آهن در بیولوژی سرطان و مکانیسم‌هایی که ترکیبات گالیوم متابولیسم آهن را هدف قرار می‌دهند و رشد سلول‌های بدخیم را مسدود می‌کنند، تکامل یافته است. در مطالعات پیش بالینی، دکتر. Chitambar و Kathleen Schmainda، کشف کردند که هنگام تجویز داخل وریدی، گالیوم مالتولات (GaM) به طور قابل توجهی رشد گلیوبلاستوما را در مدل تومور مغزی موش‌های صحرایی کاهش می‌دهد. مطالعات اضافی نشان داد که GaM به صورت خوراکی در موش‌های حامل گلیوبلاستوما تجویز می‌شود، به طور قابل توجهی اندازه تومورهای (سلول های سرطانی) آنها را کاهش داده و بقای طولانی‌مدت آنها را افزایش می‌دهد.

Advanced MRI Brain Cancer Tumor - پیشرفت در درمان نوآورانه ای که سلول های سرطانی را
MRI پیشرفته کاهش 93 درصدی در حجم تومور تقویت‌کننده کنتراست (T1+C: فلش زرد) را در یک موش که به درمان GaM پاسخ می‌دهد نشان می‌دهد. نقشه‌های کمی Delta T1 (ΔT1) IB امکان تجسم افزایش “واقعی” تومور را بدون محصولات خونی مخدوش می‌کنند. حجم نسبی خون مغزی IB (rCBV) تا روز 50 به میزان قابل توجهی کاهش یافت (فلش سفید). نقشه های کسری بار تومور IB (FTBs) نسبت ضایعه نسبی تومور (قرمز و صورتی) و نکروز غیر توموری (سفید) را ارائه می دهد. اعتبار: کالج پزشکی ویسکانسین و بیومتریک تصویربرداری

 

12 مورد از جالب ترین اکتشاف علمی در مارس 2022
> > >

GaM، که در اصل توسط دانشمند تحصیلکرده هاروارد و استنفورد، دکتر لورنس آر. برنشتاین، ساخته شد، شکل خوراکی موجود از فلز گالیوم است که در بدن، خواص شیمیایی زیادی با شکل بسیار اکسید شده آهن، Fe(III) دارد. مطالعات متعددی که رابطه بین آهن و سرطان را بررسی می‌کنند نشان می‌دهند که افزایش سطح آهن در بدن می‌تواند با افزایش خطر و شدت سرطان مرتبط باشد، زیرا سلول‌های سرطانی برای تکثیر و گسترش به آهن وابسته هستند. به دلیل شباهت گالیم به Fe(III) (شکل جذب سلول‌های سرطانی آهن)، سلول‌های سرطانی به جای آهن، گالیوم را جذب می‌کنند و از تکثیر آن‌ها جلوگیری می‌کنند و در نهایت منجر به مرگشان می‌شود.

“کشف GaM دارای فعالیت ضد سرطانی در برابر گلیوبلاستوما در مطالعات پیش بالینی بسیار هیجان انگیز است.

دکتر کریستوفر چیتامبار، پروفسور بازنشسته پزشکی و بیوفیزیک، بخش هماتولوژی و انکولوژی در MCW می گوید:

این دریچه ای را برای توسعه آن به عنوان دارویی برای درمان گلیوبلاستوما و ازبین بردن سلول های سرطانی در بیماران باز می کند. مکانیسم ضد سرطانی GaM برای سایر تومورهای جامد نیز اعمال می شود.

جنیفر کانلی، MD، دانشیار عصب‌شناسی در MCW، محقق اصلی (PI) کارآزمایی بالینی است که دکتر چیتامبر به‌عنوان کمک‌کننده و رئیس آن خدمت می‌کند. هر دو با کاتلین اشمایندا، دکترا، یکی از بنیانگذاران Imaging Biometrics، LLC، و یک رهبر شناخته شده در تصویربرداری تومور مغزی، همکاران قدیمی هستند. دکتر برنشتاین به عنوان ناظر مشارکت می کند.

این کارآزمایی با حمایت مالی Imaging Biometrics، با کمک های مالی از بنیاد تومور مغزی Musella و مرکز سرطان MCW انجام می شود. Imaging Biometrics مستقر در Elm Grove، WI، یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به IQ-AI Ltd است.

خداحافظی با بیوپسی؟ دستگاه دستی با فناوری تصویربرداری جدید برای شناسایی بی دردسر سرطان های پوست
> > >

Imaging Biometrics با بیش از یک دهه تجربه در تجزیه و تحلیل تصویربرداری تومور مغز، از جمله تجزیه و تحلیل برای چندین کارآزمایی چند مرکزی ملی، راه حل های تجزیه و تحلیل تصویر را برای ارزیابی پاسخ به GaM ارائه می دهد.

Michael Schmainda، مدیر عامل Imaging Biometrics می‌گوید:

ما با یک تیم عالی از دانشمندان و پزشکان کار می‌کنیم و همه مشتاق هستند که این مطالعه را به جلو ببرند.

این کارآزمایی که در فرودترت و کالج پزشکی ویسکانسین انجام می‌شود، در حال حاضر شرکت‌کنندگان را می‌پذیرد و تاریخ پایان پیش‌بینی شده برای آن، دسامبر 2025 است.

درباره کالج پزشکی ویسکانسین

با سابقه ای به سال 1893، کالج پزشکی ویسکانسین به رهبری و تعالی در آموزش، مراقبت از بیمار، تحقیق و مشارکت جامعه اختصاص دارد. بیش از 1500 دانشجو در دانشکده پزشکی MCW و برنامه های تحصیلات تکمیلی در میلواکی، گرین بی و مرکزی ویسکانسین ثبت نام کرده اند. دانشکده داروسازی MCW در سال 2017 افتتاح شد. MCW یک مرکز تحقیقاتی ملی بزرگ، بزرگترین موسسه تحقیقاتی در منطقه میلواکی و دومین موسسه بزرگ در ویسکانسین است. در ده سال گذشته، اساتید بیش از 1.6 میلیارد دلار حمایت خارجی برای تحقیقات، آموزش، و اهداف مرتبط دریافت کردند. این مجموعه شامل جوایز تحقیقاتی و آموزشی بسیار رقابتی از مؤسسه ملی بهداشت (NIH) است. سالانه، هیئت علمی MCW در بیش از 3100 مطالعه تحقیقاتی، از جمله کارآزمایی های بالینی، مستقیماً یا با آنها همکاری می کنند. علاوه بر این، بیش از 1650 پزشک تقریباً در هر تخصص پزشکی سالانه برای بیش از 4 میلیون بیمار مراقبت می کنند.

اضافه وزن خطر ابتلا به سرطان رحم در زنان را تقریبا دو برابر می کند
> > >

درباره Imaging Biometrics, LLC

Imaging Biometrics®، یکی از شرکت‌های تابعه IQ-AI Limited (OTCQB:IQAIF، LON:IQAI)، راه‌حل‌های تجسمی و تحلیلی را توسعه داده و ارائه می‌کند که پزشکان را قادر می‌سازد تا بیماری را با اطمینان بیشتری تشخیص و درمان کنند. از طریق همکاری نزدیک با محققان و پزشکان برتر، پیشرفت‌های پیچیده به پلاگین‌های نرم‌افزاری مستقل و خودکار تبدیل می‌شوند که می‌توانند عملکرد پایه ایستگاه‌های کاری، سیستم‌های تصویربرداری، PACS یا مشاهدات پزشکی را گسترش دهند. با طراحی، نرم افزار تجسم پیشرفته IB به طور یکپارچه در جریان های کاری معمولی ادغام می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *