راهنمایی های جدید سازمان CDC برای استفاده از ماسک در مقابل کووید 19

اگر از افرادی هستید که به طور کامل در مقابل کرونا واکسینه شده اید، سازمان محافظت و کنترل بیماری آمریکا دستورالعمل های جدیدی برای استفاده از ماسک برای شما دارد. این راهنمایی ها بر روی واکسینه بودن تمرکز بسیاری دارد.

به گزارش هاسترتک، طبق این دستورالعمل ها که توسط CDC درباره جدیدترین روش های مقابله با ویروس SARS-CoV-2 منتشر شده است، مدیر این سازمان دکتر روچل والنسکی (Rochelle Walensky) می گوید، با اینکه بسیاری از مطالب تحقیقاتی جدید درباره کووید 19 می گویند که افراد واکسینه شده بعد از دو هفته از زمان واکسن می توانند ماسک خود را برداشته و فاصله گذاری اجتماعی را کنار بگذارند بسیار مهم است که برخی دستورالعمل ها به شکل های جدید اجرا شوند. واکسن کرونا بدن را در مقابل آلودگی بسیار مقاوم می کند، اما این آلودگی همچنان ممکن است، ولی در صورت بیمار شدن بسیار خفیف خواهد بود و احتمال ناقل بودن فرد نیز پایین است.

سازمان CDC در ادامه میگوید که استفاده از ماسک در زمان سفر و رفت و آمد در محل های شلوغ مثل فرودگاه ها و ایستگاه ها لازم است، و همچنین پروتکل های بهداشتی باید در مکان های خاص مثل مراکز درمانی و بهداشتی همچنان  توسط همه افراد رعایت شود. اما افراد میتوانند در مکان های باز استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی را کنار بگذارند.همچنین افراد واکسینه شده نیاز به تست دادن قبل از خروج از کشور و انجام تست های مکرر و روتین ندارند.

البته CDC بر روی این موضوع تاکید میکند که این موارد فقط مربوط به افراد واکسینه شده است و دیگر افراد همچنان میتوانند با الوده شدن به وضعی بهرانی دچار شده و بقیه را نیز آاوده کنند. این موضوع مشکلاتی را نیز به همراه داشته زیرا که بسیاری از افراد واکسینه نشده، از ماسک زدن خودداری میکنند و در فضای مجازی نیز افرادی به فروش کارت های واکیسنه تقلبی پرداخته اند. CDC در نهایت اعلام کرد، تغییر در وضعیت پاندمی امر میکند تا این دستوراالعمل ها به صورت مکرر به روز رسانی شوند، و از همگان دعوت میکند این راهنمایی ها را به صورت مکرر بازدید کنند.

برند Honor همچنان در خطر قرار گرفتن در لیست تحریم های آمریکاست
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

Nokia 2720 V Flip به بازار آمریکا می آید

خواندن مطلب بعدی ←

لپتاپ های قابل تعمیر و ماژولار Framework، آماده برای پیش خرید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *