1626412863 google search history privacy 1280x720 1 - اقدامات جدید گوگل در حفظ حریم خصوص کاربر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خیلی از افراد به طور روزانه اطلاعات زیادی را از طریق گوگل جستجو می کنند،از اطلاعات عمومی گرفته تا مسائل خصوص. در این بین افراد محدودی هستند که میدانند که گوگل جزییات تمام این جستجو ها را دریابی  میکند و نمونه ای از آن را جایی در پروفایل کاربر نگه داری می کند. برخی افراد با اطلاع از این موضوع دچار وحشت و یا شک و تردید می شوند. خوشبختانه گوگل به تازگی در مقابل این موضوع مسئولیت پذیرتر شده است و قابلیت هایی در اختیار کاربر قرار می دهد تا نحوه ضبط و دسترسی گوگل و دیگران به این اطلاعات را کنترل کنند.

بسیار از افراد فعال در گوگل نمی دانند که میتوانند تمامی مواردی را که در گذشته جستجو کردند در پروفایل خود مشاهده کنند. و حتی افراد کمتری هستند که به این موضوع فکر می کنند که هر شخصی با دسترسی فیزیکی به کامپیوتر و دستگاه های دیگر فرد میتواند به راحتی به این داده ها دسترسی داشته باشند. فقط کافی است این فرد به تنظیمات برنامه گوگل بر روی دستگاه برود تا اطلاعات کلی جستجوی شخص دیگر را مشاهده کند.

برای افرادی که از دستگاه های خود به طور مشترک استفاده میکنند گوگل لایه امنیتی جدیدی  برای حفظ حریم شخصی خود در حین جستجو ارائه کرده است. ازین به بعد کاربران برای مشاهده جزییات و تاریخچه جستجو بر روی نرم افزار موبایل گوگل، کاربر می بایست احراز هویت مجدد انجام دهد. این احراز هویت توسط اثر انگشت، رمز عبور و یا تصدیق هویت دو مرحله ای صورت می پذیرد. البته مشکل اینجاست که این احراز هویت با احراز هویت اصلی دستگاه برای بازکردن قفل دستگاه یکی می باشد.

بهبود نتایج جستجوی گوگل با بروز رسانی های جدید
> > >
1626412872 google search history verification - اقدامات جدید گوگل در حفظ حریم خصوص کاربر
گوگل همچنین به کاربران این امکان را داده است تا سوابق جستجو های خود را به طور اتوماتیک هر 18 یا 36 ماه پاک کنند و یا به صورت دستی اقدام به حذف این داده ها کرده و یا به طور کلی از ثبت سوابق جستجوی خود جلوگیری کنند. در کنار این گذینه ها گوگل قابلیت دیگری نیز اضافه کرده است تا سوابق جستجوی خود طی 15 دقیقه گذشته را پاک کرده تا در صورت فراموش کردن حذف این اطلاعات، داده ها به طور خودکار پاک شوند.

گذینه احراز هویت مجدد برای دسترسی به تاریخچه جستجو از امروز برای کاربران قابل استفاده است، اما گذینه حذف سوابق بعد از 15 دقیقه در حال حاضر فقط برای کاربران  iOS عرضه شده است. با انتشار این مطلب و قابلیت های جدید عرضه شده، گوگل به کاربران یادآور می شود که چطور مکانیزم ها و قابلیت های جستجوی گوگل با امنیت و حریم خصوصی افراد در ذهن طراحی شده است. البته باز هم افرادی هستند که این موضوع را به چالش خواهند کشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *