رزیدنت اویل
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اقتباسات سینمایی سری زریدنت اویل در طول تاریخ با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده اند و حالا این بار شبکه نتفلکیس قصد دارد شانس خود را به یک مجموعه تلویزیونی اکشن زنده از این عنوان پرطرفدار امتحان کند.

به نظر نمیرسد که سریال جدید شبکه نتفلیکس ارتباطی با انیمشین عرضه شده Infinite Darkness توسط این شبکه داشته باشد که طی ماه جولای سال 2021 عرضه شد.

رزیدنت اویل اولین بار به عنوان یک بازی پلی استیشن 1 در سال 1996 منتشر شد و به قدری خوب عمل کرد که سریعا به یک فرنچایز تبدیل شد و بعد از 25 سال همچنان به عنوان بازی پرطرفدار حضور قوی دارد.

داستان بازی در مورد یک کمپانی داروسازی به نام آمبرلا می باشد، که اقدام به تولید سلاح های ویروسی و بایولوژیکی کرده است و گروهی از افراد در پی متوقف کردن این کمپانی هستند. این داستان ابتدا به صورت یک داستان ترسناک کوتاه، در مورد یک ویلای دور افتاده در نزدیکی شهر راکون که بر روی یکی از آزمایشگاه های مفخی آمبرلا ساخته شده است رخ می دهد و بعد ها شامل شهر راکون و سپس به دیگر نقاط دنیا پیشروی می کند.

سال ها پس از معروف شدن سری بازی رزیدنت اویل، مجموعه ای از فیلم های اکشن سینمایی به کارگردانی پاول اندرسون از روی داستان بازی ساخته شد. اما اندرسون به جای پایبند بودن به داستان بازی اقدام به وارد کردن شخصیتی جدید به داستان کرد که بعد ها او به شخصیت اصلی داستان تبدیل شد. آلیس که یک ابر سرباز ساخته شده توسط آمبرلا بود و به قدرت های عجیبی همانند تلکنسیس مجهز بود. در طول فیلم گه گاهی نیز شخصیت های اصلی بازی به داستان فیلم راه پیدا کردند.

بودجه 30 میلیون دلاری نتفلیکس برای هر اپیزود فصل چهارم سریال Stranger Things + تریلر با زیرنویس فارسی
> > >
داستانی جدید

what we know so far 1647558664 - اولین پوستر از سریال Resident Evil شبکه نتفلیکس منتشر شد

متاسفانه در حال حاضر جزییات زیادی از سریال لایو اکشن رزیدنت اویل در دسترس نیست. اما بر اساس توییتی که در آگوست سال 2020 درباره این سریال منتشر شد، این مجموعه سریالی 8 قسمتی می باشد که طول هر قسمت یک ساعت می باشد و کارگردانی آن به عهده اندرو دب (Andrew Dabb) کارگردان سابق سریال سوپرنچرال می باشد.

به گفته این توییت که توسط NetflixGeeked منتشر شده بود، داستان سریال در مورد اشخاصی به نام “کودکان وسکر” است. این اشخاص به محل سابق شهر راکون سفر می کنند تا حقایقی پنهان در مورد رخداد های شهر راکون و آزمایشگاه آمبرلا کشف کنند. البته نکته جالب اینجاست که در داستان بازی شخصیت منفی به نام آلبرت وسکر وجود دارد، اما تا به حال به دلایلی احتمال میرود که بین او و کودکان وسکر ارتباطی وجود نداشته باشد.

به توجه به تصویر تیزری که امروز توسط اکانت توییتر نتفلکیس منتشر شد، به نظر میرسد که ویروس T که منشا رخداد های شهر راکون بود، بار دیگر در داستان نقش دارد. در این تصویر نوعی داروی جدید به نام Joy یا شادی نیز مشاهده می شود که توسط آمبرلا ساخته شده است. هنوز مشخص نیست که آیا شخصیت های اصلی بازی رزیدنت اویل در این سریال حضور خواهند داشت. اما این احتمال وجود دارد که  توصیفات اولیه این داستان برای طرفداران رزیدنت اویل جذابیتی نداشته باشد.

با این حال در مقایسه با دیگر لایو اکشن های ساخته شده از این سری بازی، سریال جدید نتفلیکس رقیب سرسختی در راه خود ندارد. در حال حاضر تصویر منتشر شده، تنها تیزری است که از این سریال در دسترس داریم. تاریخ عرضه این سریال 14 جولای سال 2022 اعلام شده است پس زمان زیادی تا عرضه آن باقی نمانده است.

رزیدنت اویل: تاریکی بی پایان، انیمشین جدید نتفلیکس
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *