1627993935 vivo pop up camera 2 1040x800 1 1040x720 - پتنت دوربین عجیب و منحصر به فرد Vivo
زمان مطالعه: 2 دقیقه

Vivo به تازگی پتنت جدیدی ثبت کرده است که دوربینی عجیب و منحصر به فرد برای گوشی های همراه را نشان می دهد. این دوربین با حالتی آبشاری از بالای گوشی بیرون می آید و دارای 4 لنز است. هر قسمت از این دوربین پاپ آپ دارای یک لنز داخلی می باشد.

هر لنز مربع شکل این دوربین در داخل و بالای لنز بزرگتر قبلی قرار میگیرد و وقتی که جمع می شوند فضای بسیار کمتری اشغال می کنند. این پتنت نشان می دهد که این طراحی دوربین امکان ارائه میزان بزرگنمایی قوی تری نسبت به دوربین های سنتی ارائه می دهد. در حال حاضر بهترین دوربین های گوشی دنیا دارای بزرگنمایی اپتیکال دو یا پنج برابر هستند.

1627993961 vivo pop up camera 1280x720 1 - پتنت دوربین عجیب و منحصر به فرد Vivo

وبسایت Lets Go Digital در اقدامی موفق به طراحی مدل سه بعدی از یک گوشی Vivo با استفاده از الگوهای موجود در این پتنت شده است که نشان این دوربین چه شمایلی خواهد داشت. این پتنت هم چنین نشان می دهد که لنز های دوربین رو به پشت گوشی هستند و برای سلفی طراحی نشده اند. البته به نظر میرسد که امکان چرخاندن یکی از این لنز ها وجود داشته باشد تا بتوان به عنوان دوربین سلفی نیز از آن استفاده کرد.

ین طراحی بسیار منحصر به فرد و جالب است، اما ممکن است در هنگام عکس برداری مشکلاتی ایجاد کند، مثلا اگر قصد گرفتن عکس با عجله داشته باشید، بیرون کشیدن لنز ها ممکن است چالش برانگیز باشد. احتمال این وجود دارد که لنز ها به صورت خودکار با باز کردن برنامه دوربین آماده شوند.

دلیل تحریمات آمریکا علیه هوآوی چیست؟
> > >

1627993922 vivo pop up camera 1 - پتنت دوربین عجیب و منحصر به فرد Vivo

در این پتنت اعلام نشده است که میزان بزرگنمایی بیشتر اعلام شده در چه حدی است و باید منتظر ماند تا ببینیم این طرح به واقعیت تبدیل می شود یا خیر.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *