• 25 فروردین 1403
1623078394 2021 06 07 19 33 55 jeff bezos will fly to the edge of space with his brother next month the verge min - سفر به لبه فضا توسط جف بزوس و برادرش در ماه آینده
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
مدیر عامل آمازون این خبر را از طریق ویدئویی در اینستاگرام اعلام کرد. وی در این ویدئو، می گوید که او و برادرش مارک در تاریخ 20 ژوئیه با موشک ساخته شده توسط شرکت فضایی Bezos Blue Origin به فضا پرتاب می شوند. این شرکت در ماه مه اعلام کرد که این تاریخ را برای اولین پرواز خدمه مورد نظر قرار خواهد داد، اما نگفت که قرار است خود بزوس در آن شرکت کند.
در ویدیوی اینستاگرام، بزوس می گوید که سفر به فضا برای او یک رویای مادام العمر بوده است و همراه داشتن برادرش برای این سفر آن را “معنی دار” خواهد کرد.
“شما زمین را از فضا می بینید و این ما را تغییر می دهد. رابطه شما با این سیاره، با انسانیت را تغییر می دهد. این یک زمین است.” “من می خواهم به این پرواز بروم زیرا این کاری است که من می خواستم تمام زندگی ام انجام دهم. این یک ماجراجویی است. این برای من یک معامله بزرگ است. “
برادران بزوس در پرواز با موشک قابل استفاده مجدد Blue Origin New Shepard به لبه فضا پرواز خواهند کرد. در قسمت تقویت کننده یک کپسول Crew به شکل gumdrop قرار دارد که فضای آن برای شش مسافر در داخل مناسب بوده و دارای پنجره های بزرگ است.
موشک از زمین پرتاب می شود و پس از رسیدن به خط کارمان، 100 کیلومتر بالاتر از سطح دریا، کپسول از تقویت کننده جدا می شود و به افراد داخل آن اجازه می دهد تا انحنای زمین را مشاهده کرده و بی وزنی را تجربه کنند. سپس تقویت کننده و کپسول جداگانه فرود می آیند و کپسول با کمک چترها در صحرای غرب تگزاس فرود می آید.
علاوه بر جف و مارک بزوس، یک صندلی دیگر در این پرواز توسط برنده حراج آنلاین در حال انجام، پر می شود. حراج در تاریخ 12 ژوئن به پایان می رسد و در حال حاضر پیشنهاد بالایی از 2 میلیون و 800 هزار دلار دارد. گران به نظر می رسد، اما یک سفر فضایی همراه با جف بزوس ارزشش را خواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *