• 5 اردیبهشت 1403
1612111685 dino print - کشف ردپای دایناسور توسط دختر 4 ساله در کشور ولز
زمان مطالعه: 2 دقیقه

دختر 4 ساله ای به همراه پدرش در یکی از سواحل ولز ردپای فسیل شده دایناسوری ناشناس را کشف کرده اند.

محققان همیشه به دنبال اطلاعات جدیدی درمورد دایناسور ها هستند ولی متاسفانه برخی از داده هایی که به دنبال آن هستند، از روی فسیل های موجود قابل بررسی نیست. حال دختری 4 ساله به همراه پدرش، در یکی از سواحل ولز فسیل ردپایی از یک دایناسور را به صورت تصادفی بر روی تکه سنگی کشف کرده اند، که به توجه به اینکه این فسیل به شکل فوق العاده ای حفظ شده محققان را در سرتاسر دنیا به وجد آورده است.

به گزارش مجله هاسترتک، دختری که این رد پا را کشف کرده لیلی ویلدر نامه دارد و این رد پا را در یکی از سواحل بندریک در جنوب ولز کشف کرده است. این رد پا 220 میلیون سال عمر دارد و به گفته مادر لیلی بر روی سنگ کوچکی که تا شانه ارتفاع دارد یافت شده. مادر این دختر در ادامه گفت که لیلی از کشف این در پا هیجان زده شده ولی همچنان عظمت این کشف را درک نمیکند. دختر و پدرش از روی این رد پا عکسی گرفتند و آن را با خانواده به اشتراک گذاشتند که سپس مادربزرگ خانواده پیشنهاد داده که این عکس را به یکی از محققان محلی برای بررسی نشان دهند.

به گفته محققان شناسایی دایناسوری که این رد پا را به جا گذاشته تقریبا غیر ممکن است. این رد پا حدود 3.9 اینچ طول دارد و گفته شده احتمالا دایناسوری که آن را به جا گذاشته 29.5 اینچ قد و حدود 8 فوت طول داشته است. همچنین محققان بر این باورند که این دایناسور بسیار لاغر اندام بوده و بر روی دوپای عقب خود حرکت میکرده و احتمالا حیوانات کوچک تر و حشرات را برای تغذیه شکار میکرده است.

کشف دایناسوری عجیب با روش تنفسی خاص توسط محققان
> > >

این فسیل میتواند به دانشمندان اطلاعات مفیدی در موردنوع حرکت دایناسور بدهد. همانطور که گفته شد این فسیل به شکل فوق العاده ای حفظ شده و این موضوع آن را بسیار هیجان انگیز میکند. محققان بیان کرده اند که میتوان تمام جزییات ماهیچه ها و مفصل ها را بر روی این درپا مشاهده کرد. بعد از تایید این کشف، سنگ اشاره شده به دقت از ساحل به یکی از موزه های بین المللی منتقل شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *