1621872386 mastadon skull 1280x720 1 - کشف جنگل متحجر شده و چندین فسیل توسط تکاور جنگل در کالیفرنیا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک تکاور پارک در حین گشت در جنگلی متحجر شده در کالیفرنیای آمریکا به طور اتفاقی موفق به کشف گنجینه ای از فسیل های ماقبل تاریخ شده است.

این تکاور اعلام کرد: در حین جستجو متوجه جسمی شبیه چوب شدم اما همانند سنگ صاف و صیقلی بود. اینجا بود که متوجه شدم در یک جنگل متحجر شده ایستاده ام. این تکاور با دیدن اشکالی حلقه مانند، مانند حلقه های درخت که نشان دهنده عمر درخت است، از این موضوع مطمئن شده، و با جستجوی محیط متوجه تعداد بیشتری از این درختان شده است. بعد از چند هفته تکاور به منطقه بازگشته و این بار با جستجوی بیشتر چندین فسیل استخوان مهره را کشف کرده است.

1621956417 2021 05 25 19 55 45 nvidia geforce overlay - کشف جنگل متحجر شده و چندین فسیل توسط تکاور جنگل در کالیفرنیا
تصویر یک ماستودون بالغ

بعد از کشف این فسیل ها تکاور به دیرین شناسان و زمین شناسان محلی اطلاع داده و متخصصان با حضور در محل، پس از حرکت دادن سنگ ها از محل کشف فسیل، استخوان های دیگری را نیز کشف کرده اند. بعد از بررسی های دقیق تر متحققان متوجه شدند که این استخوان های به خوبی حفظ شده متعلق به یک ماستودون (mastodon) است. بعد از یک سال کار بر روی این منطقه،  دیرین شناسان موفق به کشف استخوان صد ها جانور دیگر در این منطقه شده اند که متعلق به چندین حیوان مختلف است. در این جنگل حدود 600 درخت سنگ شده کشف شده است.

در بین این فسیل ها، استخوان یک سالمون (salmon) عظیم الجثه، نوعی شتر منقرض شده که شباهت زیادی به زرافه دارد، یک گومفوثر (gomphothere) که از اجداد فیل ها محسوب می شود، باقیمانده چند کرگردن، تعدادی لاکپشت بزرگ، تعدادی اسب و جانوارن دیگری نیز کشف شده است. محققان بر این باورند که این استخوان ها توسط سیل به این منطقه آورده شده اند.

1621956584 gomphotherium productum - کشف جنگل متحجر شده و چندین فسیل توسط تکاور جنگل در کالیفرنیا
فسیل یک گومفوثر

همچنین دیرین شناسان بر این باورند که زمانی که این جانوران زنده بودند، این منطقه یک جنگل بلوط بوده که با اقیانوسی قدیمی محاصره شده بوده است. دیرین شناسان در حال حاضر نام این منطقه را برای جلوگیری از سرقت و تخریب رونمایی نکرده اند اما استخوان های ماستودون کشف شده به زودی به موزه Gateway Science آمریکا برای نمایش منتقل خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *