• 25 فروردین 1403
موتور unity
زمان مطالعه: 4 دقیقه

“تکنولوژی باورنکردنی است!”  یک NPC بی‌اهمیت در Pokemon Blue که در سال 1996 بر روی کنسول دستی Game Boy منتشر شد می گفت: “تکنولوژی باورنکردنی است!” بیست و پنج سال بعد، این موضوع اکنون بیشتر از همیشه به چشم می آید، اما فناوری همچنان ما را با امکانات بی حد و حصر خود شگفت زده می کند. امروز، یونیتی تریلر Unity's Enemies را منتشر کرده است که دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد – با پیشرفت فناوری بازی‌های ویدیویی نفس شما را بند می‌آورد. و قبل از اینکه آن را تماشا کنید: باید بگوییم نه، این یک ویدئو واقعی نیست، و این چیزی است که آن را شگفت‌انگیزتر می‌کند.

این تریلر با عنوان «Enemies» قابلیت‌های موتور بازی‌سازی Unity را به نمایش می‌گذارد. هر فریم در تریلر دو دقیقه ای از ابتدا متحرک بود، اما تماشای تریلر باور آن را سخت می کند. فیلم‌های بلاک‌باستر اغلب محیط‌های کمتر واقع‌گرایانه دارند، و در بسیاری از بازی‌های ویدیویی نیز کاراکترها با ظاهر واقعی کمتری ساخته شده اند. خطر دره عجیب و غریب در «دشمنان» وجود ندارد – برعکس، زن در تریلر بسیار واقعی به نظر می رسد.

“دشمنان” نتیجه کار تیم دمو یونیتی است و به عنوان ابزاری برای نمایش فناوری سه بعدی (RT3D) این شرکت ساخته شده است. این چیز دیگری است که در مورد تریلر متمایز است – انیمیشن سازی در زمان واقعی به این معنی است که این فناوری می تواند برای موارد بسیار بیشتر از بازی های ویدیویی استفاده شود. در واقع، یونیتی به احتمال زیاد قصد دارد رقیب Unreal Engine اپیک گیمز باشد، ابزاری که اغلب در اشکال مختلف سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرد – «The Mandalorian» به عنوان نمونه‌ای از آن به ذهن می‌رسد.

تاریخ عرضه بازی Aliens: Fireteam Elite منتشر شد
> > >

Unity launches tech demo Enemies for GDC crowd - تریلر Unity's Enemies پیش نمایشی شگفت انگیز از فناوری بازی است

یونیتی در تریلر Unity's Enemies تمام جزئیات، حتی تک تک تارهای مو را به خوبی به تصویر کشید

تریلر Unity's Enemies با نمایشی خیره کننده از انیمیشن محیطی شروع می شود و اتاقی پر از مجسمه ها، زیور آلات، پنجره ها و ستون ها را به ما نشان می دهد. به نظر می رسد چیزی است که در یک موزه هنری می بینید. سپس زن مرموزی نمایان می شود که در تریلر نقش‌آفرینی می‌کند – الگوهای لباس او به اندازه زیور آلات پشت سرش – در حالی که شطرنج بازی می‌کند، چشم نواز است. در پشت سر او، محیط به آرامی تغییر می کند، ناپدید می شود تا زمین و یک آسمان پرستاره نمایان شود.

برای ایجاد «دشمنان»، یونیتی از فناوری‌های مختلف موجود در زرادخانه خود استفاده کرد. کل فرآیند در وب سایت یونیتی توضیح داده شده است. در مقایسه با «The Heretic»، تریلر قبلی که برای نشان دادن کارهایی که یونیتی می‌تواند انجام دهد، ساخته شده بود، پیشرفت‌های زیادی در خلق انسان دیجیتال وجود دارد که می‌توانیم آن‌ها را در «دشمنان» ببینیم. یونیتی به تغییراتی مانند خط لوله سه بعدی بهتر، یک سیستم چسبندگی پوستی مبتنی بر کارت گرافیک ویژه برای ایجاد فوز هلو با ظاهری واقعی و مش‌های مشابه، و حتی فناوری تنش برای شبیه‌سازی جریان خون اشاره می‌کند. مورد دوم، نیاز به استفاده از دکل صورت را برای تنظیم دقیق تمام جزئیات دقیقی که یک چهره کامپیوتری را انسان جلوه می دهد، می باشد.

intro 1647883150 - تریلر Unity's Enemies پیش نمایشی شگفت انگیز از فناوری بازی است

ممکن است چیز کوچکی به نظر برسد، اما مو یکی از جزئیاتی است که بازی‌های ویدیویی اغلب در درست کردن آن ناکام هستند. این تعجب آور نیست – مو به راحتی قابل زنده کردن نیست، تعداد زیادی از آنها وجود دارد، و حرکت های واقعی مو برای درست کردن مشکل هستند. در این مورد، یونیتی نیز با استفاده از یک راه‌حل جدید موی بلادرنگ مبتنی بر رشته‌ها برای متحرک کردن موهای کاراکتر، استفاده کرده است. محیط همچنین با استفاده از مجموعه ای از ویژگی های جدید، از جمله Screen Space Global Illumination ایجاد شده است. یونیتی از Deep Learning Super Sampling (DLSS) و همچنین ردیابی پرتوهای بلادرنگ انویدیا برای ایجاد دمویی با وضوح 4K استفاده کرد.

اولین تریلر Death Stranding 2 نمایش داده شد
> > >

 

این فناوری چه معنایی برای آینده دارد؟

آنچه یونیتی توانست در تریلر Unity's Enemies به دست بیاورد فوق العاده است، اما بدون شک این تازه آغاز راه است. تقاضای زیادی برای فناوری مانند این وجود دارد، و در حالی که همه بازی‌ها نیازی به ظاهر واقعی ندارند، برخی در حال تلاش هستند. اگر می‌توانستیم این نوع شخصیت‌ها و محیط‌های قابل بازی را در بازی‌ها داشته باشیم، بسیاری از استودیوهای سازنده بازی در آنجا سعی می‌کردند از فناوری Unity استفاده کنند. از طرف دیگر، برای انجام چنین بازی در تنظیمات بالا نیاز به یک رایانه شخصی وحشی یا آخرین کنسول بازی است و با کمبود سخت افزار فعلی، گیمرهای زیادی قادر به دریافت این دو نیستند.

با این حال، اجازه ندهیم عملی بودن همه چیز ما را در حال حاضر پایین نگه دارد. البته این نوع گرافیک تا سال ها به یک استاندارد بازی تبدیل نمی شود. اگر و اینکه چه زمانی آن زمان فرا برسد، احتمالاً سخت افزار کافی برای پشتیبانی از آن وجود خواهد داشت. تا آن زمان، تریلر فوق‌العاده یونیتی پتانسیلی را برای کارگردانان فیلم و استودیوهای فیلم نشان می‌دهد تا در عوض از آن بهره ببرند.

what does this technology mean for the future 1647883150 - تریلر Unity's Enemies پیش نمایشی شگفت انگیز از فناوری بازی است

در زمانی که اکثر بلاک‌باسترها از صفحه‌نمایش سبز و فناوری CGI برای پس‌زمینه‌های خود استفاده می‌کنند، توانایی ایجاد چیزی بسیار واقعی و متحرک سازی آن در زمان واقعی قطعا Unity را در موقعیت رقابتی در برابر Unreal Engine قرار می‌دهد. و با توجه به اینکه قهرمان داستان به همان اندازه او واقعی به نظر می‌رسد، نمی‌توان فکر کرد که آیا روزی، دهه‌ها بعد، بازیگران کمیاب خواهند شد و اکثر فیلم‌ها کاملاً انیمیشنی خواهند بود!

تاریخ عرضه بازی Songs of Iron اعلام شد + تریلر
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *