• 31 اردیبهشت 1403
محققان ارتش چین به دنبال اقدامات زد استارلینک هستند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

محققان ارتشی چین طی مقاله ای منتشر شده در مجله Modern Defense Technology  اعلام کردند، چین می بایست قابلیت هایی برای از کار اندازی و یا حتی نابودی استارلینک توسعه دهد.

ناشران این مقاله، بر احتمال استفاده نظامی استارلینک، و توان کمک رسانی به دشمنان و خطرات احتمالی برای امنیت ملی چین تاکید داشته اند.

به گزارش South China Morning Post این محققان به دنبال توسعه راه های ضد استارلینک، همانند استفاده از موشک، و یا استفاده از روش های انهدام نرم افزاری و سیستم های عملیاتی این ماهواره ها هستند.

همچنین این محققان پیشنهاد داده اند تا روش هایی برای ردیابی تک تک ماهواره های استارلینک توسعه داده شود. این موضوع یکی از نگرانی های کشور را که احتمال ارسال محموله های نظامی توسط برخی از این ماهواره های برطرف خواهد کرد.

وبلاگ David Cowhig's Translation نسخه انگلیسی این مقاله را به همراه مقاله دیگری درباره خطرناک اینترنت ماهواره ای نوشته شده توسط وبسایت China Military Online منتشر کرد:

با اینکه استارلینک ادعا می کند یک برنامه غیرنظامی است، اما پیشینه نظامی قوی دارد. مراکز پرتاپ این ماهواره ها از پایگاه های نظامی بوده و اسپیس اکس در گذشته از نیروی هوایی آمریکا بودجه دریافت کرده است، تا قابلیت اتصال ماهواره های استارلیک به هواپیماهای نظامی را به صورت پنهانی مورد مطالعه قرار دهد. محققان چینی اخطار داده اند که استارلینک می تواند سرعت ارتباطات جت های جنگی و بهپاد ها را تا صد برابر افزایش دهد.

thequint 2022 05 3ff5c82c d22c 4bde b5a9 a28879b0e398 chinasatellite  1  1 - محققان ارتش چین به دنبال اقدامات ضد استارلینک هستند

نویسنده این مقاله می گوید:

زمانی که استارلینک کامل شود، می تواند به دستگاه های شناسایی ارتشی، هوانوردی و هوا شناسی مجهز شود، که قابلیت های نظامی ارتش آمریکا را در  زمینه شناسایی از راه دور، تقویت کننده های ارتباطی، مسیر یابی و راه نوردی هوایی، حمله و برخورد و همچنین پناه گیری در فضا افزایش دهد.

بین انهدام نرم و سخت، این محققان انهدام نرم را ترجیه می دهند، چرا که تخریب فیزیکی این ماهواره ها منجر به تولید ذرات فضایی شده که میتواند فعالیت های چین را دچار مداخله کند.

روش اشتراک گذاری اینترنت گوشی با استفاده از هات اسپات اندروید
> > >

این کشور در گذشته شکایت نامه ای به ملل متحد ارائه کرده است، بر این اساس که ماهواره های استارلینک در مسیر برخورد با ایستگاه فضایی تیانگ پونگ هستند. به نظر میرسد که در سال 2021 این ایستگاه مجبور به اجرای مانور های گریز برای جلوگیری از برخورد با ماهواره های استارلینک شده است.

همچنین باید به خاطر داشت که نابود کردن چند ماهواره استارلینک را متوقف نخواهد کرد چرا که تا به حال 2500 ماهوراه به فضا پرتاب شده است و در مدار زمین قرار گرفته اند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *