• 31 اردیبهشت 1403
1615821298 1 50c479db a0f5 4c2d 9e66 5c56d93fa245 1200x - نیروی هوایی آمریکا به دنبال استفاده های نظامی اینترنت ماهواره ای استارلینک
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ارتباطات برای هر نوع هواپیمایی اهمیت بالایی دارد. اما وقتی صحبت از هواپیمای نظامی می شود، موضوع کمی حساس تر می شود.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، بر اساس گزارشات، نیروی هوایی آمریکا به دنبال استفاده های  نظامی اینترنت ماهواره ای اسپیس اکس است. یکی از بزرگترین پیمانکاران نیروی هوایی آمریکا به نام Ball Aerospace  به این منظور دست به ساخت آنتن هایی مخصوص، برای هواپیماهای تاکتیکال نیروی هوایی آمریکا زده است.

خبر در بررسی استارلینک توسط نیروی هوایی، طی درخواست نامه ای که اسپیس اکس به سازمان کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) داده، منتشر شده است. در این درخواست نامه اسپیس اکس تقاضا دارد، تا در مجوز خود در برخی فعالیت های آزمایشی، تغییراتی ایجاد کند و این آزمایشات توسط دولت فدرال صورت خواهد گرفت.

اسناد FCC نشان میدهد، در این آزمایشات امکان ارسال و دریافت داده بین دو ایستگاه ارتباطی ثابت با یک هواپیما، و همچنین ارتباط یک آنتن محرک بر روی یک خودرو با هواپیمای در حال پرواز، مورد بررسی قرار گرفته است. اسپیس اکس اعلام کرده، در حال همکاری با Ball Aerospace است و این سازمان آنتن های لازم برای ارتباط استارلینک با هواپیماهای نظامی را تدارک دیده است.

سازمان Ball Aerospace طی ماه اگوست سال گذشته مبلغ 9.7 میلیون دلار برای این آزمایشات دریافت کرده است و این بودجه توسط لابراتوری تحقیقات آزمایش های دفاعی نیروی هوایی آمریکا و از طریق برنامه اینترنت تجاری فضایی بدست آمده است.

نیروی هوایی آمریکا این تحقیقات را با یک آزمایش زمینی در نزدیکی کارخانه استارلینک در ردموند شهر واشنگتون شروع خواهد کرد. پس از آن، نیروی هوایی آزمایشات زمین به هوا را در پایگاه هوایی نظامی ادوارد در کالیفرنیا آغاز خواهد کرد. برای نصب ترمینال استارلینک، لازم است اسپیس اکس یک مدل سفارشی سازی شده برای نصب بر روی یک هواپیما تدارک ببیند. این کیت پیاده سازی شامل دو ورق مکانیکی برای یک آنتن نامحسوس می شود که جهت کاهش درگ (Drag) وپایین آوردن تاثیر آنتن بر حرکت هواپیما طراحی شده است. اسپیس اکس احتمال میدهد تا این آزمایشات بین 4 تا 6 ماه به طول انجامد.
ماهواره های جدید پرتاب شده استارلینک در طوفان جیومغناطیسی از بین رفتند
> > >

منتشر شدن این خبر بی شک به برخی نگرانی ها دامن خواهد زد. آیا استفاده نظامی استارلینک، این سرویس را در برخی کشور ها ممنوع خواهد کرد؟ آیا نگرانی هایی از سوی دولت ها برای استفاده از استارلینک در کشور های مختلف صورت خواهد گرفت؟ اینترنت ماهواره ای استارلینک در حال حاضر مخالفان زیادی دارد، آیا ممکن است این خبر به مخالفان آن بیافزاید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *