• 3 اردیبهشت 1403
بروز رسانی ویندوز 11 برای بازی های اندرویدی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

با توجه به اینکه اندروید همیشه یک اکوسیستم نرم افزاری منبع باز (Open Source) بوده است، تعجب آور نیست که ببینیم این پلتفرم از روش ها و در مکان هایی در دسترس قرار گرفته است که احتمالا گوگل آن ها را تایید نمی کند.

مدتها قبل از اینکه کروم بوک ها شروع به پشتیبانی از اجرای برنامه های اندروید به صورت بومی کنند، اندروید به طور غیر رسمی راه خود را به لپ تاپ، دسکتاپ و دیگر انواع رایانه ها باز کرد.

همچنین راه های متعددی برای اجرای اندروید روی سیستم عامل های دیگر مانند ویندوز وجود داشت و بسیاری از آن ها حول بازی های موبایل می چرخیدند.

حال طی یک همکاری، مایکروسافت و آمازون تلاش می‌کنند تا با باز کردن درهای ویندوز 11 به روی مجموعه گسترده‌تری از برنامه‌های اندروید، آن را تا حدودی رسمی کنند.

بازی‌های موبایلی تبدیل به یک کسب‌وکار بسیار پرسود شده اند و جاذبه اصلی آن همیشه توانایی بازی در هر مکان و هر زمان بوده است. البته این یک حقیقت مطلق نیست، زیرا مواقعی وجود دارد که انجام یک بازی موبایلی ناخوشایند خواهد بود و کارایی کمتری خواهد داشت، مانند زمانی که در منزل هستید و در پشت کامپیوتر خود نشسته اید.

همچنین ممکن است که گوشی هوشمندی نداشته باشد که بتواند آن عناوین را اجرا کند، اما ممکن است یک رایانه شخصی مناسب برای بازی در منزل داشته باشید. شبیه سازهای اندرویدی مانند نرم افزار BlueStacks این نیاز را به یک تجارت تبدیل کرده اند، اما ویندوز 11 در حال برداشتن گام هایی برای منسوخ کردن شبیه سازها است.

چرا قبل از خواب نباید از گوشی همراه استفاده کرد؟
> > >

آخرین نسخه ویندوز یک زیرسیستم بومی برای اجرای برنامه های اندرویدی را به این ویندوز اضافه کرده است.اما در کمال تعجب، مایکروسافت به جای همکاری با گوگل، برای این بروز رسانی با آمازون همکاری کرده است تا پلتفرم Appstore جدیدی را پایه و اساس این ویژگی کند.

عرضه این قابلیت  تاکنون به خوبی پیش رفته است و آخرین به روز رسانی نسخه Insider ویندوز 11 این تجربه کاربری را بهبود بیشتری بخشیده است، به خصوص برای کسانی که علاقه بیشتری به بازی های اندروید در ویندوز دارند.

پشتیبانی از جوی استیک و گیم پد

H2d1204bb35604d4ea5b203b7c4864839r - بروز رسانی ویندوز 11 برای بازی های اندرویدی

همانطور که گفته شد به روز رسانی نسخه 2206.40000.15.0 برای “زیرسیستم ویندوز برای اندروید” یا Windows Subsystem for Android  (WSA) یک بروز رسانی برای کاربران Insiders است که پشتیبانی از استفاده از کنترلرها در بازی های اندروید را به این سیستم عامل اضافه می کند.

این نه تنها گیم پدها، بلکه جوی استیک های معمولی که با کلید های WASD نیز تنظیم شده اند پوشش می دهد. بازی‌هایی که از حرکات کشیدن انگشت برای هدف‌گیری یا سر خوردن و حرکت استفاده می‌کنند، اکنون می‌توانند با استفاده از کلیدهای جهت‌دار صفحه‌کلید نیز کنترل شوند.

در مجموع، تجربه بازی اندروید در ویندوز 11 اکنون باید بسیار راحت‌تر باشد، البته با این فرض که بازی ازکنترلر ها پشتیبانی می‌کند و نه فقط از حرکات لمسی.این به‌روزرسانی همچنین بهبود های دیگری را به‌ویژه برای شبکه، تنظیمات و گرافیک به ارمغان می‌آورد.

یکی از نکاتی که مایکروسافت به کاربران Insiders اعلام میکند، این است که برخی از سرویس های VPN ممکن است با ویژگی شبکه پیشرفته WSA به درستی کار نکنند. اگر این اتفاق برایتان رخ داد، مایکروسافت توصیه می‌کند به سادگی این ویژگی را خاموش کنید تا برنامه‌های اندروید دوباره به اینترنت متصل شوند.

صفحه آبی مرگ مایکروسافت در ویندوز 11 به سیاه تغییر می کند
> > >

این خبر برای افراد علاقه مند به بررسی زیرسیستم ویندوز برای اندروید بسیار خوب است، چرا که این قابلیت در حال حاضر هنوز در هیچ کجای خارج از ایالات متحده در دسترس نیست.

مایکروسافت قصد دارد  پنج کشور دیگر را به این لیست پشتیبانی از این قابلیت اضافه کند، اما این اتفاق تا پایان سال جاری رخ نخواهد داد و هنوز خبری از عرضه جهانی آن در دسترس نیست. نکته مهم دیگر این که WSA از Appstore و خدمات آمازون استفاده می کند و برخی از بازی ها و برنامه های اندروید ممکن است در غیاب خدمات Google Play به درستی کار نکنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *