1626025600 tencent facial recognition enforce curfew 1280x720 1 - استفاده از تشخیص چهره در چین برای جلوگیری از بازی کردن کودکان پس از ساعات خاموشی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کمپانی تن سنت (Tencent) به تازگی اعلام کرده است که از این پس برای وادار کردن کودکان زیر سن قانونی، برای رعایت ساعات خاموشی از تشخصی چهره استفاده خواهد کرد.

در کشور چین از نوامبر سال 2019 قانونی تصویب شده است که افراد زیر 18 سال فقط میتوانند به مدت 90 دقیقه در روز و فقط بین ساعات 8 صبح تا 10 شب اجازه استفاده از بازی های کامپیوتری را دارند. این محدودیت در تعطیلات ملی به 3 ساعت در روزتغییر خواهد کرد. قانون جنجالی و پرحاشیه ای که بارها مورد بحث قرار گرفته است.

این قانون توسط بسیاری به خصوص در شبکه های اجتماعی چین مورد انتقاد قرار گرفته است و افرادی که نزدیک به 18 سال دارند و تحصیلات خود را به پایان رسانده اند از این قانون شکایت دارند. بر اساس این قانون تمام افراد در چین ائم از بزرگسالان و کودکان برای اجرای بازی های آنلاین نیاز است تا نام و شماره تلفن خود را در یک سیستم ثبت کنند. طی اطاعیه ای که مدتی قبل توسط کمپانی تن سنت منتشر شده است، این کمپانی از این روز به بعد با استفاده از تشخیص چهره کودکانی که پس از ساعت 10 شب در حال بازی هستند، شناسایی می کند. اگر این افراد خود را به عنوان بزرگسال معرفی کرده باشند و یا از گوشی والدین استفاده کنند شناسایی خواهند شد. عدم تشخیص چهره و یا عدم همکاری در استفاده از آن منجر به قطع شدن دسترسی کاربر می شود.

تن سنت اعلام کرده است که تشخیص چهره در حال حاضر برای 60 بازی این کمپانی پیاده سازی شده است که در بین آن ها عناوینی مانند Peace Elite و Glory of the King دیده می شود و به مرور زمان بازی های دیگری نیز به این سیستم اضافه خواهد شد. به گفته این کمپانی حدود 5 میلیون کاربر فقط در ماه ژوئن شامل قانون تشخیص چهره شده اند. این سیستم تصدیق هویت فقط بخشی از برنامه های چین بر علیه بازی های کامپیوتری است، چین در حال حاضر قانونی دارد که افراد این کشور، حتی بزرگسالان را از اجرای بازی هایی با محتویات خشونت آمیز، قماربازی و جنسی منع می کند. البته این سیستم جنبه های مثبتی نیز دارد، بر اساس این قوانین کودکان زیر 18 سال حق پرداخت ماهیانه بیش از 57 دلار را در بازی های کامپیوتری را ندارد که محدودیت خوبی برای جلوگیری از هدر دادن پول است.

تبلیغات به بازی های کامپیوتری و کنسول می آید
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *