• 25 فروردین 1403
هوآوی: با وجود محدودیت های خارجی، به وضعیت عادی برگشته ایم
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت هوآوی تکنولوژی داده هایی مبنی بر سومین سه ماهه رشد خود منتشر کرده است، که نشان می دهد این کمپانی پس از محدودیت های وارد شده توسط آمریکا به حالت عادی بازگشته است.

فروش این کمپانی با 7.2 درصد رشد، در سه ماهه دسامبر سال میلادی به 191 میلیارد ین چین رسیده است. به گزارش بلومبرگ منبع اصلی این رشد تاثیر گرفته از مسیرهای درآمدی ایجاد شده در زمینه خودروهای هوشمند و سرویس های ابری توسط هوآوی است. در سال 2022 میلادی میزان فروش این کمپانی چینی به 636.9 میلیارد ین (حدود 4.8 میلیارد دلار) رسیده است.

ایالات متحده طی سال گذشته، محدودیت های متعددی را به شرکت هوآوی تحمیل کرده است. این محدودیت ها موجب سقوط شدید کسب و کار گوشی های هوشمند هوآوی شد. تجارتی که برای مدتی کوتاه به برترین رتبه در جهان رسیده بود. همچنین موجب محدودیت این شرکت در فروش ابزار های پیشرفته در بازارهای توسعه یافته شد. از طرفی محدودیت های تجاری ایجاد شده توسط ایالات متحده بسیاری از سازندگان تراشه ها را از عقد قرارداد برای تهیه نیمه رسانا های تولید شده توسط هوآوی منع کرد. همه این موارد باعث شد که تجارت HiSilicon یکی از زیر مجموعه های هوآوی به زانو دربیاید. اما مدیران هوآوی بیکار نشسته اند. این کمپانی همواره در تلاش برای گشایش بازارهای جدید و راه اندازی کسب و کار های جدید است.

مدیریت صحیح، نجات از شکست

news 1 - هوآوی: با وجود محدودیت های خارجی، به وضعیت عادی برگشته ایم

اریک ژو (Eric Xu) مدیر دوره ای هوآوی، طی پیام سالیانه که با شروع سال جدید ارسال می شود، به کارکنان این کمپانی درباره عدم قطعیت اقتصاد کلان در سال 2023 هشدار داده است. اگرچه او اشاره ای به تغییر ناگهانی سیاست های چین در مقابله با پاندمی کروید 19 نکرده است. اما بدون شک نگرانی هایی در مورد پیامدهای ناشی از افزایش تعداد مبطلایان و تاثیر آن بر اقتصاد وجود دارد. اما ژو در ادامه گفت که تقاضای بلند مدت برای فناوری به قوت خود باقی خواهد ماند. او مشخص نکرده که این کمپانی چطور بر محدودیت های صادراتی غلبه خواهد کرد. اما هوآوی در سه سال گذشته در زمینه توسعه، تحقیق و منبع یابی برای جایگزین های قطعات ساخت آمریکا تلاشی گسترده داشته است.

نوکیا به زودی از یک گوشی مقاوم در برابر ضربه و آب رونمایی خواهد کرد
> > >

ژو گفت: در سال 2022، ما با موفقیت خود را از حالت بحران خارج کردیم. محدودیت‌های ایجاد شده توسط ایالات متحده در حال حاضر “عادی جدید” ما هستند و ما به روال کاری خود بازگشته‌ایم.محیط کلان ممکن است مملو از عدم قطعیت باشد، اما چیزی که می‌توانیم در مورد آن مطمئن باشیم این است که دیجیتالی‌سازی و کربن‌زدایی مسیر آینده است، و آنها جایی هستند که فرصت‌های آینده نهفته است.

در سال گذشته هوآوی همچنین با فروش پتنت ها، خدمات فناوری و تجهیزات بی سیم به مشتریان جدید، از خودروسازان گرفته تا معادن زغال سنگ و پارک های صنعتی، به دنبال منابع درآمدی جایگزین بود. این شرکت همچنین شروع به اخذ حق امتیاز از بزرگترین برندهای گوشی های هوشمند جهان از جمله اپل و سامسونگ کرد.

به گفته آلن فن، مدیر IP های جهانی این شرکت، هوآدی در سال جاری بیش از 20 قرارداد مجوز ثبت اختراع را امضا کرده است، که شامل گوشی های هوشمند، وسایل نقلیه متصل، شبکه و اینترنت اشیا می شود.

ژو در ادامه گفت: ما موفق شدیم سرمان را بالای آب نگه داریم (شکست نخوریم). چرا که در کنار یکدیگر جنگیدیم و متحد ماندیم. سال 2023 اولین سالی خواهد بود که با وجود محدودیت های خارجی، تجارت ما به حالت عادی خواهد برگشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *