• 31 اردیبهشت 1403
1613844365 130115 mbqkcaygfn 1610252366 - اگر شرایط جدید حریم خصوصی واتس اپ را نپذیریم چه می شود؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در ماه ژانویه ، WhatsApp همزمان با اعلام اینکه کاربران خود را مجبور به موافقت با شرایط و ضوابط جدید در مورد سیاست حفظ حریم خصوصی خود خواهد، با واکنش گسترده ای روبرو شد. این پیام باعث شد که مردم فکر کنند فیس بوک محتوای چت هایشان را دریافت و رصد خواهد نمود، که می تواند خنده دار باشد، زیرا گرچه این مورد برای واتس اپ درست نیست، اما همین شرایط مدت هاست که در فیسبوک اعمال شده و هیچ کس هم از این مورد شاکی نیست!
به هر حال، پس از انفجار این خبر در اینترنت و انتقال افراد به سمت سرویس هایی مانند تلگرام، یا سیگنال، که در واقع از امنیت بیشتری نسبت به WhatsApp برخوردار نیستند! (البته اگر ما در مورد دسترسی به محتوای پیام های شما صحبت کنیم)، شرکت فیس بوک تغییرات را به ماه مه تغییر داد، سیاست های جدید واتس اپ در ابتدا قرار بود از 8 فوریه اجرایی شود.
ممکن است از خود بپرسید که اگر ماه مه سر برسد، و با شرایط و ضوابط جدید Whatsapp موافقت نکنید چه اتفاقی می افتد? امروز، این شرکت فقط این توضیح را داد: اگر بعد از 15 مه شرایط جدید را رد کنید، برای چند هفته، همچنان می توانید تماس و اعلان دریافت کنید، اما قادر به خواندن یا ارسال پیام از اپ و نرم افزار های تحت ویندوز و… نخواهید بود.
مشخص نیست که پس از آن چه اتفاقی می افتد، اما WhatsApp سیاست جدیدی برای حذف حساب هایی دارد که 120 روز غیرفعال هستند و اگر قوانین جدید را رد کنید ممکن است به همین ترتیب جزو همین اکانت های غیر فعال 120 روزه حساب شوید. بر خلاف تصور عمومی، WhatsApp سالهاست که اطلاعات را با فیس بوک به اشتراک می گذارد، تنها چیزهای جدیدی که پس از این به روزرسانی به سرورهای اصلی قرستاده می شوند، داده های پرداخت و معامله است تا به فیس بوک کمک کند تبلیغات شما را از طریق سرویس های مختلف، بهتر هدف قرار دهد. پرداخت ها و معاملات از طریق واتس اپ استفاده بسیار کمی دارد .و ما در ایران که اصلا نیازی به چنین قابلیتی نداریم. بنابراین شاید قبل از اینکه دوباره از عصبانیت فریاد بکشید، چند نفس عمیق بکشید. اگر اینقدر از فیس بوک متنفر هستید، شاید باید ابتدا استفاده از مسنجر facebook را متوقف کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *