• 25 فروردین 1403
فروش بازی Final Fantasy 15 از 10 میلیون نسخه طی 5 سال عبور کرد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

فروش بازی فاینال فانتزی 15 (Final Fantasy) از زمان عرضه آن طی 5 سال گذشته، از 10 میلیون نسخه نیز عبور کرد.

این نقطه عطف فروش که توسط توییتر رسمی این بازی اعلام شد،با اینکه رقم بسیار بالایست اما نتوانسته رکورد های قبلی Square Enix در فروش بازی را بشکند.

بازی Rise of the Tomb Raider در سال 2015 با فروش 11.8 میلیون نسخه و بازی Tomb Raider Reboot در سال 2013 با فروش 14.5 میلیون نسخه در صدر این جدول قرار دارند.

نکته جالب اینکه هر دو بازی توسط استودیوی Crystal Dynamic ساخته شده بود که مدتی پیش Square Enix این استودیو و برخی دیگر استودیو های اروپایی خود را به قیمت هنگفتی بفروش رساند.

برای مقیاس باید اعلام کنیم که بازی Final Fantasy 7 Remake که در سال 2020 عرضه شد تا به حال فقط 5 میلیون نسخه فروش داشته است.

FS8T4KNaUAABKMq - فروش بازی Final Fantasy 15 از 10 میلیون نسخه طی 5 سال عبور کرد

سال گذشته نیز Square Enix اعلام کرد، بازی آنلاین Final Fantasy XIV که سالهاست در حال توسعه و عرضه محتوا است تا به حال 24 میلیون بازیکن ثبت شده داشته است و پر سود ترین عنوان در بین تمام سری بازی های فاینال فانتزی است.

عنوان بعدی این سری بازی نیز Final Fantasy 16 به رهبری ناوکی یوشیدا (Naoki Yoshida) تولید کننده بازی Final Fantasy XIV در دست ساخت است. این بازی در حال حاضر فقط برای پلی استشین 5 در نظر گرفته شده است و تاریخ عرضه ای اعلام نشده است.

یوشیدا مدتی پیش اعلام کرد که توسعه این بازی به خوبی در حال پیشرفت است و به زودی تریلری جدید از آن عرضه خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *