هم ماهواره جاسوسی روسیه
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش هاسترتک و به نقل از IE روز چهارشنبه، گروهی مرتبط با گروه انانیموس به نام Network Battalion 65 یا «NB65» در توییتی اعلام کرد که آژانس فضایی روسیه را هک کرده است. این گروه افزود که Roscosmos و روسیه “دیگر کنترلی بر ماهواره های جاسوسی خود ندارند.”

اما روسیه با بیانیه ای از سوی دیمیتری روگوزین، مدیرعامل روسکوسموس که از طریق خبرگزاری روسی Tass منتشر شد، به سرعت این هک ماهواره های جاسوسی روسیه را رد کرد.

فقط شایعه

روگوزین ادامه داد:

“اطلاعات منتشر شده توسط این کلاهبرداران، نادرست است. تمام مراکز کنترل فضایی ما طبق معمول کار می کنند.”

هنوز کسی این نفوذ را تایید نکرده است.

 

satsa - گروه Anonymous می گوید ماهواره های جاسوسی روسیه را هک کرده
ماهواره های جاسوسی روسیه

 

توجیهی برای جنگ

به گزارش رویترز، در همین حال، روگوزین روز چهارشنبه در گزارش اینترفاکس اعلام کرد که هرگونه هک ماهواره های روسیه توجیهی برای جنگ خواهد بود. مدیر عامل اینترفاکس گزارش داد:

«آفلاین کردن ماهواره‌های هر کشوری در واقع عاملی برای جنگ است».

روگوزین همچنین از شرکت فناوری بریتانیایی OneWeb درخواست کرد که تضمین دهد که ماهواره های Roscosmos علیه روسیه استفاده نمی شوند. وی  تهدید کرد که پرتاب برنامه ریزی شده 4 مارس 36 ماهواره OneWeb از Baikonur cosmodrome را بدون پرداخت غرامت در صورت عدم انجام این تضمین ها لغو خواهد کرد.

به گزارش ایندیپندنت، روگوزین پیش از این ادعا کرده بود که صنعت فضایی روسیه و تمام بخش‌های همراه آن همینطور ماهواره های جاسوسی روسیه در برابر حملات سایبری به شدت محافظت می‌شوند. آیا NB65 ممکن است این سطوح حفاظت را نقض کرده باشد؟ اگر چنین است، این سؤالات زیادی را ایجاد می کند، مانند این که این گروه هکر کیست؟ آنها کجا هستند و چگونه عمل می کنند؟

روسیه از طرح ایستگاه فضایی ROSS رونمایی کرد
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *