1625323730 heatwave main uns 1280x720 1 - مردم در فصل گرما چه چیزهایی را بیشتر جستجو می کنند؟ پاسخ در دست گوگل است
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

گوگل از انبوه داده های خود برای بررسی عباراتی که طی دهه های گذشته در طول موج های گرما استفاده شده استفاده کرده است. این موضوع به دلیل برخورد شدید موج های گرما با مناطقی از ایالات متحده و کانادا، از جمله برخی مناطق مانند اقیانوس آرام شمال غربی که دما معمولاً ملایم و شرایط معمولاً بارانی است، رسیده است. نتیجه چیست؟ مردم واقعاً تهویه هوا می خواهند.

تابستان در ایالات متحده با ثبت رکوردهای داغ در تمام ایالت ها آغاز شد، در بسیاری از مناطق دمای هوا برای چندین روز بیش از 100F (حدود 38 درجه سانتیگراد) بود، از جمله در ایالاتی که معمولاً چنین گرمایی را تجربه نمی کنند. اقیانوس آرام شمال غربی یکی از نمونه های مکانی است که در اثر گرما به شدت آسیب دیده است، به ویژه به دلیل کمبود تهویه مطبوع به عنوان یک وسیله معمول در واشنگتن و اورگان.

همانطور که انتظار داشتید، حداقل طبق گفته Google، جستجوی مردم برای تهویه مطبوع سر به فلک کشیده است، به ویژه جستجوی خدمات نصب کولر گازی. این شرکت اخیراً دیدگاه هایی در مورد آنچه مردم در طول موج های گرما به دنبال آن بودند، به اشتراک گذاشته و خاطرنشان کرده است که چندین سال است که جستجوها برای نصب کولر گازی افزایش یافته است.

همچنین، جستجو برای اصطلاح “موج گرما” به طور پیوسته افزایش یافته است. با استفاده از داده های تاریخی به دهه های گذشته (از جمله محتوای کتاب ها و سایر رسانه های چاپی از طریق Google Books)، این اصطلاح حداقل از سال 1800 استفاده شده است. با این حال، بر اساس داده های Google، از اواسط قرن گذشته دمای هوا فقط به طور مداوم افزایش یافته است.

قابلیت "لایک" پیام های واتساپ در مرحله تست بتا قرار گرفت
> > >

گوگل می گوید، برخی اصطلاحات کمی فریبنده هستند و ممکن است به امواج گرما اشاره نکنند. یک مثال عبارت “scorcher” است که در حال حاضر به معنای یک روز گرم است. با این حال، پست وبلاگ Google در مورد این اصطلاحات جستجو اشاره به افزایش تاریخی استفاده از این اصطلاح به دلیل معنای متفاوت آن در گذشته های دور بوده است، نه به دلیل تابستان های گرم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *