1617952928 pong main 1280x720 1 - ویدئوی نورالینک میمون گیمر را در حال بازی کردن نشان می دهد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

چندی پیش خبری از نورالینک (Neuralink) ایلان ماسک، درباره کاشت تراشه ایمپلنت این کمپانی در سر میمون ها منتشر شد. حال طی ویدئوی که توسط نورالینک منتشر شده، میمونی را در حال اجرای بازی مایندپانگ (MindPong) مشاهده می کنیم.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، خبر این آزمایش ابتدا در ماه فوریه توسط ایلان ماسک در پلتفرم خبری Clubhouse منتشر شد. حال بعد از گذشت چند هفته در یک ویدئوی منتشر شده از نورالینک شاهد اجرای بازی MindPong که برگرفته از بازی Pong می باشد ولی با ذهن کنترل می شود، توسط یک ماکاک (Macaque) 9 ساله هستیم. به گفته نورالینک،چند هفته قبل یک عدد ایمپلنت در هر طرف از مغز این ماکاک کاشته شده است و به همین دلیل موهای سر این حیوان به طور کامل رشد نکرده است.

این آزمایش شامل یک صفحه نمایش با یک بازی ساده، یک عدد جوی استیک و یک نی بلند که در صورت اجرای دستورات روی صفحه به میمون مقداری اسموتی موز جایزه می دهد، می شود. بخش اول این دستورات اجرایی این ازمایش شامل یک نقطه و یک بلوک بر روی این صفحه نمایش می شود، و میمون باید با کنترل جوی استیک، نقاطی که ظاهر می شود را به سمت بلوک حرکت دهد. در حین انجام این دستورات نیز، نورالینک داده های تراشه ها را جمع آوری و تحلیل می کند که قدم اول در مسیر کنترل بازی از طریق ذهن است.

در ادامه ویدئو شاهد این هستیم که تیم نورالینک، جوی استیک را قطع کرده، اما نقطه روی صفحه به حرکت خود ادامه می دهد. این به این دلیل است که میمون درحال فکر کردن به حرکتی است که توسط جوی استیک انجام میداده و حال در نبود جوی استیک این کار توسط تراشه نورالینک صورت میگیرد. ایلان ماسک در صدد است، این تراشه ها را برای استفاده بر روی مغز انسان ها آماده سازی کند و این آزمایش نشان می دهد که نورالینک به این هدف نزدیک تر شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *