1609396442 samsung 55 transparent oled display - برنامه های LG برای صفحه نمایش های شفاف
زمان مطالعه: 2 دقیقه

این روزها که گوشی های همراه تمرکز بر صفحه نمایش های انعطاف پذیر و تاشو دارند، LG درحال کار و آزمایش بروی صفحه نمایش های شفاف است.

شاید این صفحه نمایش ها در عمل بیشتر شبیه به یک نمونه آزمایشی برای یک فیلم یا یک مدل تبلیغاتی باشد، ولی LG بدون شک بر توزیع این نوع صفحه نمایش ها مصمم است. LG بیان کرد قصد این کمپانی در ابتدا عرضه این صفحه نمایش ها در رستوران ها و مکان های عمومی است، و امیدار است که روزی در منازل نیز از این صفحه نمایش ها استفاده شود.

1609396572 11111 - برنامه های LG برای صفحه نمایش های شفاف

مشکلی که این نوع صفحه نمایش دارند فقط چالش های تکنولوژی طراحی آن نیست، بلکه این صفحه نمایش ها از نوع تکنولوژی هستند که به دنبال مشکلی برای حل کردند هستند. منظورمان این است که وجود این صفحه نمایش ها در فیلم ها تخیلی قابل درک است، ولی در دنیای امروز پیدا کردن استفاده ای مناسب از این نوع تکنولوژی نیازمند

جستجوی بیشتری است.LG پیش بینی میکند بتواند روزی صفحه نمایش های شفافی را در رستوران های سوشی ببیند جایی بین فروشنده و مشتری مانند شیشه نصب شده است و مشتری بتواند از روی منو های نمایش داده شده شفارش خود را انجام دهد و در حین انتظاربتواند کار آشپز راتماشا کند و یا به برنامه که روی صفحه نمایش پخش می شود توجه کند. البته با واگیری ویروسی که اینروز ها گریبان گیر همه شده این صفحه نمایش میتواند مانند محافظ بین فرشنده و مشتری نیز عمل کند.

1609396418 43936807106761504 1 1280x720 1 - برنامه های LG برای صفحه نمایش های شفاف

LG مدت زیادی است که بر روی صفحه نمایش های شفاف تمرکز دارد، ولی این اولین باری است که یک OLED را معرفی میکند. مدل قبلی این سری صفحه نمایش که LG از آن رونمایی کرد، یک LCD بود که فقط 10% شفافیت داشت. این درحالی است که صفحه نمایش OLED، حدود 40% شفافیت دارد. در آخر LG بیان کرده که موفقیت و تولید انبوه این صفحه نمایش ها بسته به میزان درخواست بازار دارد و این اواخر درخواست برای آن رو به رشد است. به طور مثال استفاده از این صفحه نمایش ها به جای شیشه های قطار از کاربرد های مدنظر LG است. اگر کسب و کارهای مختلف به اندازه کافی درخواست داشته باشند، این پروژه با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *