1625848270 crysis windows 11 oneplus 6t 1280x720 1 - اجرای بازی های کرایسیس و هیتمن بر روی گوشی وان پلاس با ویندوز 11
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازی کرایسیس مدتهاست که برای بررسی قدرت گرافیکی کامپیوتر ها و پردازنده های گرافیکی استفاده می شود. این روز ها بازی هایی با  گرافیک بهتر و سنگین تر نیز وجود دارد اما رسم و رسوم بررسی بازی کرایسیس همچنان زنده است. حال از بازی کرایسیس بر روی پلتفرمی استفاده شده است که حتی فکرش را نمیکردیم ممکن باشد. یک کاربر به تازگی این بازی را بر روی یک گوشی وان پلاس مدل 6T با ویندوز 11 نصب کرده است و نتیجه آن کاملا تعجب بر انگیز است.

از طرفی نسخه ویندوز 11 نصب شده بر روی این گوشی کاملا با ویندوز 10 موبایل متفاوت است و یک ویندوز دسکتاپ کامل است. از طرفی دیگر سخت افزار مورد نیاز برای راه اندازی ویندوز 11 نصب آن بر روی یک گوشی همراه را به یک موفقیت عجیب تبدیل می کند، و اجرای بازی های کامپیوتری بر روی دستگاهی که برای اجرای آن طراحی نشده است به خودی خود حیرت انگیز است.

البته در نظر داشته باشید کیفیت گرافیکی بازی بدون شک بسیار پایین تر از حد انتظار خواهد بود و افت فریم زیادی نیز در جای جای بازی مشاهده می شود، اما اجرای بازی به همین شکل و با همین کیفیت برای گوشی اندرویدی که در سال 2018 تولید شده است قدم بسیار بزرگی است. بازی کرایسیس تنها بازی نیست که بر روی این دستگاه امتحان شده است. در بخش اول ویدئو مشاهده می کنید که بازی هیتمن 4 نیز بر روی دستگاه اجرا شده است، و با کیفیت نسبتا مناسب و فریم دهی بهتری نسبت به کرایسیس قابل بازی کردن است. گزارشات حاکی از آن است که اجرای بازی اسکایریم بر روی این دستگاه با شکست مواجه شده است.

نوکیا به زودی از یک گوشی مقاوم در برابر ضربه و آب رونمایی خواهد کرد
> > >

در کمال تاسف این آزمایشات استفاده های طولانی مدت و بهینه ای ندارد و به نظر نمیرسد مایکروسافت اجازه دهد که ویندوز 11 بر روی دستگاه هایی که توسط خود این شرکت تولید نشده نصب شود و بعید است اقدام به عرضه فایل های نصب مناسب برای این دستگاه ها کند. اما شاید این نتایج باعث شود مایکروسافت استفاده های بیشتری برای این ویندوز در نظر بگیرد و حتی اقدام به تولید دستگاه های انحصاری خود با ویندوز 11 کند. این آزمایشات نشان می دهد که ویندوز 11 چه توانایی هایی دارد و بهره نبردن از آن واقعا تاسف بار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *