• 24 خرداد 1403
1623597784 neo surveyor - تلسکوپ فضایی ناسا NEO Surveyor به فاز بعدی می رود
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ناسا روز جمعه اعلام کرد که یک تلسکوپ فضایی مادون قرمز جدید را به نام Surveyor Object-Earth Object یا NEO Surveyor vh را تایید کرده است. این تلسکوپ پس از انتقال موفقیت آمیز پروژه به مرحله طراحی اولیه، به مرحله بعدی یعنی ماموریت در JPL می رود. NEO Surveyor مأموریتی بود که برای کمک به کشف و توصیف اشیا نزدیک به زمین که به طور بالقوه برای زمین خطرناک هستند، ایجاد شده بود.
ناسا یک جرم نزدیک زمین را که آن را یک سیارک یا دنباله دار صدا می کند که در 1.3 واحد نجومی خورشید قرار دارد. در حالی که این فاصله بسیار زیادی است، اما در مقیاس کیهانی، بسیار نزدیک است. ناسا پروژه NEO-Surveyor را برای حرکت به سمت طراحی مقدماتی تأیید کرده است، همچنین به عنوان Key biryar Point-B نیز شناخته می شود. این یک تلسکوپ فضایی مادون قرمز است که برای بهبود تلاش های دفاعی سیاره ای ناسا با بهبود توانایی کشف و توصیف خطرناک ترین سیارک ها و دنباله دارهایی که در 30 میلیون مایل مدار زمین عبور می کنند، طراحی شده است.
ناسا توسط قانون ملی هوانوردی و فضا در سال 2005 برای کشف 90 درصد از اشیا نزدیک به زمین بزرگتر از 459 فوت مسئول شده است. آژانس برای دستیابی به این هدف در تلاش است و تقریباً 40 درصد از کل سیارک های نزدیک به زمین را در محدوده اندازه مورد نظر پیدا کرده است. آژانس فضایی می گوید کشف، توصیف و ردیابی NEO های بالقوه خطرناک در اسرع وقت برای اطمینان از انحراف یا انجام سایر آماده سازی ها برای کاهش خسارات، بسیار مهم است.
ناسا همچنین قصد دارد یک آزمایش انحراف شناخته شده به عنوان ضربه گیر را با مأموریت آزمایش تغییر مسیر سیارک مضاعف (DART) در اواخر امسال آزمایش کند. ناسا می گوید برای قرن آینده هیچ تهدید برخورد سیارکی به زمین شناخته نشده است، اما تأثیرات پیش بینی نشده توسط اجسام ناشناخته نزدیک خطراتی برای زمین دارد. یک نمونه عالی در سال 2013 در روسیه اتفاق افتاد و به عنوان رویداد چلیابینسک شناخته می شود. NEO Surveyor از سنسورهایی استفاده می کند که در طول موج مادون قرمز کار می کنند تا به کشف اشیا با سرعت بیشتری کمک کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *