1624818910 hibble shuttle 1280x720 1 - ناسا به صورت جدی در پی حل مشکل تلسکوپ فضای هابل است
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
تلسکوپ فضایی هابل تا این زمان هنوز غیرفعال است. با این حال، ناسا به هواداران یادآوری می کند که همه ابزارهای علمی و خود فضاپیما در نظم کامل کار می کنند. مشکل این است که رایانه مربوط به دوران دهه 80، مسئولیت عملیات فضاپیما را با مشکلی جدی روبرو کرده است که مانع از حالت امن آن شده است. ناسا در ادامه به تشخيص مشكل با رايانه حمل بار پرداخت و اعلام كرد كه يك سری آزمايشات ديگر را در 23 و 24 ژوئن به پايان رسانده است.
رایانه حمل بار هابل از 13 ژوئن غیرفعال بوده است و رایانه غیرفعال فضاپیما را مجبور به توقف جمع آوری داده های علمی کرده است. دو کامپیوتر محموله در کشتی وجود دارند که یکی به عنوان پشتیبان کار می کند. هر دو در واحد ابزار علمی و دستوری و مدیریت داده قرار دارند. ناسا می گوید آزمایشاتی که در 23 و 24 ژوئن انجام داده است شامل روشن شدن رایانه پشتیبان برای اولین بار از زمان حضور هابل در فضا بوده است.
متأسفانه برای ناسا، مهندسان در حین آزمایش، از ترکیبات زیادی از قطعات سخت افزاری از طریق رایانه اصلی و پشتیبان استفاده کردند و همه خطای یکسانی را تجربه کردند. هر دستوری که به هابل بخواهد از روی حافظه بنویسد یا بخواند، با موفقیت انجام نمی شود. ناسا می گوید بسیار بعید است که همه اجزای جداگانه رایانه حمل بار با مشکلی روبرو باشند و تیم در حال حاضر در حال بررسی سخت افزارهای دیگر به عنوان دلیل احتمالی این مشکلات است.
مهندسان در حال تحقیق در مورد واحد فرماندهی / Science Data Formatter، ماژول دیگری در واحد علوم و دستور و واحد مدیریت داده هستند. تیم ناسا همچنین در حال بررسی تنظیم کننده قدرت است تا ببیند ولتاژ وارد شده به سخت افزار خارج از پارامترها است یا خیر. محققان معتقدند اگر ولتاژ از حد مجاز خارج شود، می تواند مشکلاتی را که مشاهده می شود ایجاد کند. ناسا می گوید این تیم، ارزیابی سخت افزار را ادامه می دهد تا مشخص کند آیا مسئله دیگری باعث به وجود آمدن این مشکل است یا نه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *