1625245645 bh hawking 1280x720 1 - فیزیکدانان MIT از به صورت عملی، تئوری منطقه استیون هاوکینگ را تأیید می کنند
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
در سال 1971، استیون هاوکینگ قضیه منطقه را که مربوط به سیاهچاله ها بود پیشنهاد داد. قضیه منطقه هاوکینگ پیش بینی کرد که مساحت کل افق رویداد سیاهچاله هرگز نباید کاهش یابد. فیزیکدانان از MIT اکنون این قضیه را برای اولین بار از نظر مشاهده تایید کرده اند. این مطالعه شواهد مبتنی بر امواج گرانشی را نشان می دهد که مساحت کل افق رویداد سیاهچاله هرگز کاهش نمی یابد.
گرچه پرسش های زیادی درباره سیاهچاله ها یک رمز و راز است، اما قانون مرکزی پیش بینی کرده است که سیاهچاله ها هرگز نباید بتوانند سطح افق رویداد خود را کوچک کنند. افق رویداد مرزی است که فراتر از آن چیزی نمی تواند از کشش جاذبه سیاهچاله فرار کند. این قانون به عنوان قضیه منطقه هاوکینگ توصیف شده است و پنج دهه پس از طرح قضیه هاوکینگ، این قانون برای اولین بار تأیید شده است.
در این مطالعه، محققان در MIT و سایر کشورها GW150914، که اولین سیگنال موج گرانشی است که توسط رصدخانه تداخل سنج لیزری در سال 2015 شناسایی شده است، را بررسی کردند کردند. و مقدار زیادی انرژی را دریافت کردند. محققان می گویند اگر قضیه منطقه هاوکینگ حاکم باشد، منطقه افق سیاهچاله جدید نباید کوچکتر از سطح افق کل سیاهچاله های اصلی باشد.
در این مطالعه، سیگنال قبل و بعد از برخورد کیهانی تجزیه و تحلیل شد و فیزیکدانان دریافتند که پس از ادغام، کل منطقه افق رویداد کاهش نمی یابد. این تیم می گوید که آنها 95 درصد به یافته های خود اطمینان دارند. این یافته ها اولین تأیید مشاهده مستقیم قضیه منطقه هاوکینگ است که قبلاً از نظر ریاضی ثابت شده بود اما هرگز در طبیعت مشاهده نشده بود.
محققان این پروژه قصد دارند سیگنال های موج گرانشی آینده را آزمایش کنند تا ببینند آیا آنها قضیه هاوکینگ را نیز تأیید می کنند یا خیر. محقق ماکسیمیلیانو ایسی می گوید این چیزی نیست که شما یکبار آزمایش کنید و تمام شود. یک بار آزمایش آن فقط آغاز کار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *