1626502019 dubai worlds biggest swimming pool 1280x720 1 1 - عمیق ترین استخر دنیا با شهر غرق شده مصنوعی در دبی افتتاح می شود
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شهر دبی برای افرادی که ارزوی شنا کردن در اعماق دریا و کاوش در یک شهر غرق شده ی کهن دارند، برنامه هایی دارد. البته این برنامه شامل دریا نمی شود و یک استخر بسیار بزرگ و عمیق و شهری مصنوعی پر از یادگارها و خرابه های قدیمی شبیه سازی شده است.

این مجموعه که Deep Dive Dubai نام دارد از تاریخ 28 ژولای سال جاری افتتاح خواهد شد. استخر Deep Divei یک استخر بسیار بزرگ با 14 میلیون لیتر آب می باشد و دارای 56 دوربین و یک شهر غرق شده کاملا قابل کاوش می باشد. این استخر از آخرین تکنولوژی های تصفیه آب برای پاکیزه نگه داشتن آن بهره می برد. این استخر بروی شناگران و غواصان آماتور و حرفه ای باز است ولی برخی فعالیت های آن نیازمند داشتن مدرک غواصی می باشد.

عمق برخی مناطق این استخر به 61 متر نیز می رسد که در نوع خود یک رکورد شکنی محسوب می شود. افرادی که ترجیه می دهند تماشاچی باشند می توانند غواصان را از طریق شیشه های اطراف این استخر و یا استریم ویدئو از طریق دوربین ها تماشا کنند. برای درک بهتر عظمت این استخر باید اضافه کنیم که آب موجود در آن برای پر کردن 6 استخر مخصوص المپیک کافی می باشد.

مسئولان این مجموعه اضافه می کنند که دمای آب همیشه در حد مناسب و آب و هوای شبیه سازی شده همیشه مساعد می باشد. به گفته این مسئولین برای گشت و گذار کامل استخر چندین شیرجه مختلف نیاز است و تعداد زیادی غواص حرفه ای برای راهنمایی و کمک به شناگران در مراحل مختلف آماده به خدمت هستند. در حال حاضر نمیتوان برای استفاده از این مجموعه درخواستی ارسال کرد، اما علاقه مندان میتوانند برای دریافت اطلاعیه در مورد این موضوع اقدام کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *