1611070597 vl8ikxauk5qugq6yzmneek 970 80 jpg - 270 میلیون دلار بیت کوین در گرو حدس زدن رمز عبور
زمان مطالعه: 2 دقیقه

برنامه نویسی از سانفرانسیسکو اعلام کرده فقط دو تلاش دیگر برای حدس زدن رمز عبور کیف پول ارز دیجیتال خود دارد.

طی مصاحبه ای با مجله نیویورک تایمز، استفان توماس توضیح بیان کرده در سال 2011 ولی حدود 7000 بیت کوین به صورت هدیه دریافت کرده است. قابل ذکر است که مبلغ هر بیت کوین در سال اشاره شده فقط سی سنت بود. وی این مقدار بیت کوین را در یک کیف پول مجازی ذخیره کرده و کلید خصوصی آن را در یک فلش درایو USB رمزگذاری شده با نام IronKey دخیره کرده ، مشکل اینجاست که این شخص کاغذی که رمز دسترسی به این کلید را بر روی آن نوشته گم کرده!

فلش درایو IronKey به کاربر فقط ده تلاش برای حدس زدن رمز عبور صحیح میدهد، درغیر این صورت کیف پول یه صورت همیشگی رمز گذاری خواهد شد. تا به حال استفان توماس هشت رمز عبوری که معمولا از آن استفاده می کند را امتحان کرده که بی نتیجه بوده. این درحالی است که رشد سرسام آور مبلغ بیت کوین آن را به 38.500 دلار رسانده، این بدین معنی است که 270 میلیون دلار ناقابل در گرو این دو حدس باقی مانده است. به گفته توماس، او شبانه روز به فکر استراتژی های مختلف برای حدس زدن و یافتن رمز عبور خویش است، ولی هیچ کدام نتیجه ای نداشته و این باعث ناامیدی سرسخت تر وی می شود. اگر چنان پل شکننده ای بین ما و میلیونر شدن وجود داشت مطمئنا ما نیز ناامید می شدیم.

چرا اقتصاد دان و برنده جایزه نوبل، پاول کراگمن معتقد است رمز ارز ها سقوط خواهند کرد
> > >

متاسفانه این تنها داستان ترسناکی که در مورد بیت کوین شنیده ایم نیست، و افرادی دیگری قبل از استفان توماس با این مشکل دست و پنجه نرم کرده اند. در سال 2013 یک تکنسین فناوری اطلاعات از انگلستان به طور تصادفی هارد دیسکی به محتوای 7500 بیت کوین را دور انداخته بود و حالا این هارد دیسک در محل دفن زباله زیر خاک است. همین هفته این شخص به مجلس محلی مبلغ 73 میلیون دلار جهت مجوز برای کندوکاو محل اشاره شده پیشنهاد داده است.

میلیون ها دلار بیت کوین دیگر نیز پس از فوت مدیر عامل یک مرکز تبادل ارز دیجیتال از دست رفته، زیرا این شخص تنها کسی بوده که کدهای کیف پول دیجیتال کمپانی دسترسی داشته است. به گفته Chainalysis حدود 20% بیت کوین های موجود در سطح دنیا (مبلغی بالغ بر 140 میلیارد دلار) در کیف پول های دیجیتالی است که دیگر در دسترس نیستند.
دلیل این ضرر و زیان ها این است که شخصی یا گروهی واحد بر روی ارزهای دیجیتال نظارت ندارد، و هیچ مکانیزم امنیتی برای جلوگیری از این زیان ها وجود ندارد. اگر کاربر به هر نحوی دسترسی خود به کلید کیف پول دیجیتال را از دست بدهد دیگر راه برگشتی نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *