1612109117 ingenuity 1280x720 1 - هلیکوپتر انجنوئیتی (Ingenuity) یا مهارت به زودی برای پرواز بر سطح مریخ آماده می شود
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ناسا مراحل نهایی آمادگی برای پرواز اولین هلیکوپتر ساخته شده توسط انسان بر روی یک سیاره دیگر را طی می کند.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، با نزدیک شدن مراحل نهایی آماده سازی مریخ نورد استعداد (Perseverence)، یکی از برنامه های آزمایشی پیاده سازی شده بر روی این مریخ نورد، هلیکوپتر مهارت است. این هلیکوپتر مدتی پس از فرود آمدن فضا پیما برای روی سیاره سرخ پرواز خود را آغاز خواهد کرد.

مهارت در جایی زیر مریخ نورد استعداد جا سازی شده، و چند هفته پس از شروع ماموریت به پرواز در خواهد آمد.به گفته باب بالارام مهندس طراح این هلیکوپتر، اولین پرواز مهارت بر روی سیاره سرخ همانند لحظه پرواز برادران رایت خواهد بود، تیم ما امیدوار است که این پرواز با موفقیت روبرو شود ولی باید برای هرچیزی آماده بود.

طراحی مهارت یکی از بزرگترین چالش های علمی این تیم بوده است. به طور مثال دمای مریخ در دره جزیرو (Jezero) به منفی 130 درجه میرسد، و در این موقعیت، مهارت فقط میتواند از یک سوم قدرت پرواز خود استفاده کند. و بقیه قدرت این هلیکوپتر باید صرف گرم نگه داشتن قطعات الکترونیکی آ« شود. یکی دیگر از چالش های بزرگ طراحی مهارت مربوط به قابلیت های پرواز آن می شود.

باید در نظر داشت که اتمسفر مریخ 99% نازک تر از اتمسفر زمین است. این هلیکوپتر دارای دو پره با طول 4 فوت، ساخته شده از جنس فیبر کربن است که با سرعت 2400 مایل در ساعت به چرخش در می آیند تا قدرت کافی برای بلند کردن این هلیکوپتر تولید شود. به گفته ناسا این پره ها 8 برابر سریع تر از پره های هلیکوپتر های موجود بر روی زمین است.

پرواز مافوق صوت و ماوراء صوت: تفاوت در چیست؟
> > >

مهارت همچنین با وزن 4 پوند (1.8 کیلوگرم) یکی از سبکترین دستگاه های سخته شده برای گشت و گزار بر روی مریخ است. بعد از فرود، مریخ نورد استعداد به دنبال مکانی مناسب برای پیاده سازی مهارت خواهد گشت. این محل باید بر روی سطحی محکم و صاف باشد و پس از پیاده سازی، استعداد باید حدود 330 فوت (100 متر) از محل پرواز دور شود تا ریسک تصادف وجود نداشته باشد. بعد از آن ماموریت مهارت توسط استعداد مانیتور و کنترل خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *