دانشمندان یک وسیله کوچک برای کاهش پارانویای بوی بد دهان اختراع کردند

آیا تا به حال نگران این بوده اید که بوی دهانتان بد است یا خیر؟ و در عین حال خیلی خجالت زده اید و نمی توانید از کسی بخواهید نگرانی شما را برطرف کند؟ انجمن شیمی آمریکایی، که یک تحقیق در مورد فناوری منتشر کرده است، در اینجا یک گجت تازه با جزئیات را معرفی کرده است. دانشمندان این گجت را تقریباً به اندازه یک انگشت شست و با توانایی تشخیص گاز مسئول بوی بد دهان توصیف می کنند.

بوی بد دهان به سه دلیل بزرگ ایجاد می شود: این اغلب نکاتی را در مورد بهداشت دهان و دندان بیان می کند، اغلب برای شخص غیرممکن است که تشخیص دهد بوی بد دهان دارد یا خیر. این همان جایی است که گجت تازه توسعه یافته وارد بازار می شود، محققان یک دستگاه کوچک و قابل حمل را توصیف می کنند که در نفس کشیدن گاز خاصی را کنترل می کند.

این گاز سولفید هیدروژن است که بوی بدی دارد و نشان می دهد کسی باید فوراً به دندانپزشک مراجعه کند. با استفاده از این گجت، می توان این گاز را در تنفس بازدم تشخیص داد، اما تاکنون تنها تجهیزات موجود گران قیمت معرفی شده است، به این معنی که مصرف کننده معمولی نمی تواند آن را تهیه کند. این دستگاه جدید متفاوت است زیرا به اندازه کافی کوچک است تا بتواند آن را در کیف یا جیب خود حمل کرد.

این گجت در لحظه و با استفاده از ترکیبی از مواد که به شدت به وجود سولفید هیدروژن واکنش نشان می دهند، کار می کند و نتیجه را مشخص می نماید. توانایی تشخیص این گجت شامل تنگستن، پلاتین و کلرید سدیم است. واکنش مواد در برابر گاز بویایی منجر به کاهش مقاومت الکتریکی می شود، که این ابزار را قادر می سازد تا متوجه شود آیا فردی بوی دهانش بد است یا خیر. طبق این مطالعه، این فناوری در 86 درصد موارد با موفقیت می تواند بوی بد دهان را تشخیص دهد.

دستگاه منحصر به فرد eXciteOSA برای درمان مشکلات تنفسی هنگام خواب
بیشتر

اگرچه این دستگاه هنوز در دسترس مصرف کنندگان نیست، محققان خاطرنشان می کنند که سیستم آنها می تواند در دستگاه های کوچک و قابل حمل برای استفاده مصرف کنندگان گنجانده شود. این گجت می تواند به ویژه برای افرادی که در معرض خطر اختلالات بهداشت دهان و دندان هستند، مفید باشد و به آنها امکان می دهد تا به راحتی از نظر بوی بد دهان بر خود نظارت کنند.

بنیامین اسدی

بنیامین اسدی

دبیر تکنولوژی و علوم فضایی

→ خواندن مطلب قبلی

تاریخ Steam Next Fest 2021 تأیید شد

خواندن مطلب بعدی ←

لپتاپ جدید تاف بوک پاناسونیک با ماژول های کاربردی متعدد رونمایی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *